Pikniki rodzinne z Badmintonem

Tegoroczne Pikniki Rodzinne z Badmintonem cieszyły się ogromnym powodzeniem i popularnością wśród uczestników. 150 wydarzeń badmintonowych zorganizowanych w tym roku w całym kraju odwiedziło dziesiątki tysięcy osób. Promocji o tak ogromnym potencjale badminton nie miał jeszcze nigdy.

Sezon 2023 to prawdziwy badmintonowy boom. Dyscyplina w Polsce znacznie zyskała, co było widać podczas międzynarodowych i narodowych imprez w tym roku. Podczas Orlen Polish Open, które odbyło się w marcu 2023 padł rekord frekwencji. Jeszcze nigdy w tym turnieju nie wystartowała tak wielka liczba zawodników z całego świata, 434 badmintonistów z 47 państw i 6 kontynentów. Następnie obserwowaliśmy gigantyczną frekwencję w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Od wielu lat Polski Związek Badmintona nie musiał organizować rozbudowanych kwalifikacji we wszystkich konkurencjach, w tym sezonie „drabinki” turniejowe zapełniły się maksymalnie. Rekordowa frekwencja przełożyła się na rekordową pulę nagród, która w tym roku wyniosła 100 tysięcy złotych, a najlepszy zawodnik mistrzostw wyjechał z hali nową Toyotą C-HR.

Moda na badmintona i jego popularność była widoczna również poza rozgrywkami licencjonowanych zawodników. Polski Związek Badmintona, widząc, jak sprzyjający trwa czas dla dyscypliny, uruchomił we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz innymi partnerami innowacyjny projekt popularyzujący badmintona. Były nim Rodzinne Pikniki z Badmintonem, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

Pikniki rodzinne z Badmintonem

Pikniki rodzinne z Badmintonem

Okazało się, że takie eventy, w których każdy może wziąć udział, to doskonały sposób na upowszechnianie badmintona. 150 pikników zorganizowanych w całym kraju potencjalnie odwiedziło około miliona osób! Podczas wydarzenia każdy uczestnik Pikniku mógł spróbować swoich sił z rakietą w rękach. Poczuć jak jest odbijać ją profesjonalną lotkę.

W Piknikach Rodzinnych z Badmintonem wziął udział cały przekrój społeczeństwa. Od dzieci i młodzieży szkolnej po emerytów. Okazało się, zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, że badminton to dyscyplina całego życia i uprawiać ją, zwłaszcza rekreacyjnie, może każdy. Pikniki były też doskonałą okazją do cementowania relacji pomiędzy młodszymi i starszymi. Jak żadna inna dyscyplina badminton łączy, uczy, bawi i szkoli.
Pikniki odbyły się we wszystkich województwach.

Pikniki rodzinne z Badmintonem

Znakomity czas dla dyscypliny sprzyja również organizacji programów szkoleniowych. W tym roku powstały Ośrodki Szkolne Badmintona oraz z powodzeniem kontynuowane są Młodzieżowe Ośrodki Badmintona, które rozpoczęły swoją piątą edycję.

Głównym celem w ramach programu, który skierowany jest głównie do młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych jest upowszechnianie aktywności fizycznej, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz między innymi stworzenie warunków sprzyjających przeciwdziałaniu agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży, jak również warunków do identyfikacji talentów sportowych wśród dzieci i młodzieży. Ale również upowszechnianie zdrowego i aktywnego stylu życia, zapobieganie otyłości wśród uczestników, zapobieganie patologiom społecznym, tworzenie warunków do uprawnia sportu i aktywności fizycznej w mikrospołecznościach i promocję dyscypliny.

Uczestnicy MOB-ów również brali udział w swoich Piknikach. Format pikniku był połączeniem nauki gry w badmintona na hali oraz świeżym powietrzu oraz gier i zabaw połączonych z rywalizacją sportową. Pikniki, w których udział wzięła młodzież MOB-owa realizowane były podczas wydarzeń społecznych, kulturalnych, takich jak dożynki, festyny, dni miasta lub samodzielnej organizacji wydarzenia.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj