Wspaniała wiadomość napłynęła dziś od Polskiego Związku Badmintona, który razem z Ministerstwem Sportu i Turystyki wprowadza w życie Ośrodki Szkolenia Badmintona. Od 1 września ruszą cztery nowe OSBady, w których szkolić się będzie młodzież z klas IV-VIII szkół podstawowych.

Na stronie Polskiego Związku Badmintona w informacji od Prezesa PZBad Marka Krajewskiego czytamy:

„Program Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. „Wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego” do tej pory zarezerwowany był dla dziesięciu różnych dyscyplin (m.in. siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, lekka atletyka). Do tego zacnego grona po dwóch latach starań dołącza badminton. W tym roku powstaną cztery Ośrodki Szkolne Badmintona, a w 2024 roku kolejnych sześć. 
Celem tego programu jest szkolenie młodych badmintonistów ze szkół podstawowych w klasach IV-VIII. Młodzi zawodnicy nie będą musieli uczęszczać do tej samej szkoły. Wystarczy, że będą mieszkać w jednym mieście. W jednej grupie szkolić się będzie od 14 do 18 zawodników. 
Ośrodki Szkolne Badmintona (OSBad) wystartują już 1 września bieżącego roku. Młodzi badmintoniści będą szkolić się w czterech miastach: Suchedniowie, Suwałkach, Szklarskiej Porębie i Krakowie. Po 1 stycznia 2024 roku planujemy kontynuować szkolenie w w/w ośrodkach oraz po wcześniejszych konsultacjach otworzyć kolejnych sześć. W następnych latach planujemy otwierać rocznie od 4 do 6 OSBadów. 
Jednostka samorządu terytorialnego będzie pokrywać koszty hali, a PZBad koszty dwóch trenerów badmintona oraz trenera przygotowania fizycznego. Związek pokryje również koszty zakupu lotek niezbędnych do przeprowadzenia treningu. Szkolenie sportowe w tych ośrodkach odbywać się będzie, według programu opracowanego przez Polski Związek Badmintona. 
Dla najzdolniejszych i najlepiej rozwijających się zawodników OSBadów w Centrum Przygotowań Kadry Narodowej Lavo w Józefosławiu organizowane będą konsultacje cztery razy w roku, a dla trenerów szkolenia. 
Polski Związek Badmintona ma ogromną nadzieję, że program na stałe wpisze się w strategie szkolenia PZBad i zwiększy poziom polskiego badmintona.”
Marek Krajewski

Prezes PZBad

© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

— REKLAMA —

PIKNIK RODZINNY Z BADMINTONEM

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj