Za nami przed ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraligi, w którym lider SKB Litpol-Malow Suwałki pokonał czwartą w tabeli Unię Bieruń. Ekipa ze Śląska jako jedna z niewielu drużyn ligowych urwała Suwałkom dwa punkty.

Świetna dyspozycja bieruńskich singlistów sprawiła, że w Suwałkach zapachniało niespodzianką. Maksymilian Danielak i Szymon Stokfisz wygrali swoje pojedynki, ale ich koleżanki i koledzy nie sprostali pozostałym suwalczanom. Ostatecznie SKB zgarnął po raz dziewiąty trzy punkty.

W pierwszych dwóch pojedynkach suwalczanie górowali nad ekipą z Bierunia. W deblu mężczyzn Robert Cybulski i Przemysław Szydłowski bardzo szybko rozprawili się z rywalami, tracąc w dwóch setach zaledwie dziewięć punktów.

Pojedynek pań to również duża przewaga badmintonistek z Suwałk. Anastasiya Khomich i Chinka Xu Wei bez większych problemów wygrały z Anną Czuchrą i wracającą po kontuzji Joanną Podedworny. Dwa do zera po dwóch pierwszych pojedynkach nie był zaskoczeniem. Zaskoczeniem była świetna gra singlistów ze Śląska, którzy zaprezentowali się znakomicie w swoich pojedynkach.

Najpierw Maksymilian Danielak pokonał po trzysetowej walce Mikołaja Szymanowskiego, a później Szymon Stokfisz, również po trzech setach wygrał z Andrzejem Niczyporukiem. Zrobiło się 2:2. W takich momentach brak w składzie zdyskwalifikowanego Danylo Bosniuka daje o sobie znać.

Kolejne trzy pojedynki należały już do Suwałk, choć w ostatniej grze – mieszanej doszło do trzysetowej walki, ostatecznie zwycięskiej dla gospodarzy. Oba zespoły od jutra rozpoczynają przygotowania do finału ligi 5 czerwca. Oba zagrają w walce o medale tegorocznego sezonu.

SKB LITPOL-MALOW SUWAŁKI – UNIA BIERUŃ 5:2
Robert Cybulski/Przemysław Szydłowski – Piotr Liszka/Sebastian Pinkowicz 15:3, 15:6
Anastasiya Khomich/Xu Wei – Anna Czuchra/Joanna Podedworny 15:9, 15:9
Mikołaj Szymanowski – Maksymilian Danielak 15:12, 12:15, 7:15
Andrzej Niczyporuk – Szymon Stokfisz 15:12, 10:15, 10:15
Xu Wei – Alicja Syrek 15:7, 15:3
Ulyana Volskaya – Anna Czuchra 15:7, 15:7
Michał Sobolewski/Karolina Szubert – Maksymilian Danielak/Joanna Podedworny 9:15, 15:9, 15:11

TABELA LIGOWA

fot. Jarosław Kisiel

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj