WWL Badminton Marcovia Marki doznała porażki w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego z AZS Uniwersytetem Łódź i zagra w barażu. Łodzianie zwycięstwem zapewnili sobie utrzymanie w LOTTO Ekstralidze na kolejny sezon.

W mareckim centrum sportu rozegrano spotkanie, którego stawką było utrzymanie w LOTTO Ekstralidze. Spotkały się bowiem zespoły z końca tabeli, które do ostatniej kolejki walczyły o utrzymanie w badmintonowej elicie.

Przed spotkaniem bardzo trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji. Teoretycznie w lepszej sytuacji był zespół z Marek, który zajmował ósmą pozycję w tabeli, jedną wyżej niż akademicy z Łodzi. Jednak w tym meczu nie miało to wielkiego znaczenia. Liczyła się bezpośrednia walka obu zespołów.

W pierwszym pojedynku spotkały się dwa deble. Anastasia Alymova i Magdalena Witek gładko rozprawiły się z Anną Dudą i Poliną Tkach, a na drugim korcie lepsi okazali się z kolei przyjezdni. Przemysław Wacha i Viacheslav Yakovlev wygrali z duetem Mateusz Danielak i Marcin Nowak. Stan spotkania brzmiał 1:1.

W grach pojedynczych nieoczekiwanie dla kibiców gospodarzy Michał Walentek uległ Tymoteuszowi Malikowi. Choć w końcówce drugiego seta markowianin doprowadził do stanu 14:14, to jednak zawodnik gości zdołał zdobyć zwycięski punkt.

WWL Marcovia musiała szukać punktu w pojedynku singlistek. Anastasia Volkova zgodnie z planem wygrała pierwszego seta w starciu z Anna Dudą. Ale dwa kolejne nieoczekiwanie padły łupem Anny Dudy, co znacznie skomplikowało sytuację ekipy WWL Marcovii, bo wynik brzmiał 3:1 dla AZS.

Niezwykle ważny w tym spotkaniu był pojedynek Mateusza Danielaka z Viacheslavem Yakovlevem. Jak się później okazało praktycznie zdecydował o zwycięstwie czy porażce WWL. Yakovlev od początku ruszył do ataku, ale Danielak nie pozostawał w tyle. Pierwszy set wygrał Ukrainiec 15:14. W drugim zdecydowane 15:10 dla Danielaka przyniosło wyrównanie, a w trzecim secie zawodnik gospodarzy zaprezentował się doskonale.

Zanim jednak Danielak i Yakovlev zakończyli swój pojedynek w ekspresowym tempie, bo po zaledwie 11 minutach, ligową weterankę z Łodzi Dominikę Cygan pokonała Anastasia Alymova. Było wówczas 3:0 dla AZS Uniwersytetu.

Ostatni set pojedynku Danielak Yakovlev zakończył się zwycięstwem badmintonisty WWL, przy gromkim aplauzie publiczności, co dało wyrównanie w całym meczu do stanu 3:3.

O zwycięstwie którejś z drużyn miał zadecydować pojedynek w grze mieszanej, o zwycięstwie i praktycznie pozostaniu w LOTTO Ekstralidze, bowiem wygrana drużyna zajmowała ósmą lokatę dającą utrzymanie bez konieczności rozgrywania barażu.

Pojedynek znakomicie rozpoczęli goście. Po kilku skutecznych akcjach objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. W drugim secie inicjatywę przejęli gospodarze, ale doświadczeni goście nie pozwolili na oddanie sobie zwycięstwa z rąk. Ostatecznie to AZS Uniwersytet Łódź pokonał WWL Badminton Marcovię Marki.

WWL BADMINTON MARCOVIA MARKI – AZS UNIWERSYTET MEDYCZNY ŁÓDŹ 3:4
Mateusz Danielak/Marcin Nowak – Przemysław Wacha/Viacheslav Yakovlev 12:15, 13:15
Anastasia Alymova/Magdalena Witek – Anna Duda/Polina Tkach 15:11, 15:8
Michał Walentek – Tymoteusz Malik 9:15, 14:15
Mateusz Danielak – Viacheslav Yakovlev 14:15, 15:10
Anastasia Volkova – Anna Duda 15:13, 11:15, 13:15
Anastasia Alymova – Dominika Cygan 15:6, 15:2
Marcin Nowak/Magdalena Witek – Przemysław Wacha/Polina Tkach 10:15, 11:15

TABELA LIGOWA

fot. PS

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj