Za kilka tygodni poznamy finalistów Play-Off oraz zespoły, które opuszczą ekstraligę. Czekają nas niezwykłe emocje. Dwie ostatnie kolejki ligowe odpowiedzą na pytania.

O ile trzy prowadzące zespoły mogą być już niemal pewne występu w tegorocznych Play-Off, o tyle walka o utrzymanie kilku zespołów jest jeszcze otwarta. Czwarte miejsce wśród finalistów sezonu również jest sprawa otwartą oraz to, kto bezpośrednio spadnie z ligi.

Przed nami pierwsza z dwóch ostatnich kolejek sezonu, w której jako pierwsze rozegrają decydujące starcie dwa ostatnie zespoły ligowe. AZS AGH Kraków podejmie AZS Uniwersytet Medyczny Łódź. Zwycięzca tego spotkania uniknie bezpośredniego spadku z ligi. To ważne spotkanie dla obu ekip.

W kolejnym meczu zagrają KS Badminton Kobierzyce oraz WWL Badminton Marcovia Marki. Oba zespoły muszą szukać punktów. Marcovia walczy o opuszczenie strefy spadkowej zagrożonej barażem. Kobierzyce walczą o awans do czwórki bądź spokojne utrzymanie w lidze,

Drugi dzień zmagań otwiera spotkanie SKB Litpol-Malow Suwałki z Badminton Academy Haeel Poznań, które będzie transmitowane w TVP Sport. To niezwykle ważny pojedynek dla drużyny z Poznania, która zamierza kontynuować zwycięską passę i walczyć o pierwszą czwórkę. Zadanie to niezwykle utrudnione, zwłaszcza z liderem z Suwałk, ale dopóki lotka w grze, wszystko jest możliwe. Z pewnością ciekawie zapowiada się pojedynek singlowy Rafała Hawla z Mikołajem Szymanowskim. Niezwykle doświadczony lider drużyny z Poznania nie przegrał jeszcze żadnego pojedynku w tym sezonie.

Ciekawie zapowiada się starcie drugiej i trzeciej drużyny w tabeli ABRM i Hubala. A więc ubiegłoroczny finał rozgrywek. Warszawianie grają u siebie, ale białostoczanie mający jeden punkt mniej w tabeli z pewnością będą chcieli zdobyć komplet punktów w tym meczu. Jak będzie? Przekonamy się we wtorkowe popołudnie.

8. serię spotkań zakończy mecz w Suchedniowie, gdzie miejscowy Pulslift podejmie Unie Bieruń. Ekipa ze Śląska, jeśli chce marzyć o walce o medal, musi to spotkanie wygrać. Dla beniaminka z Suchedniowa, który utrzymanie w lidze ma już pewne szansa na przesunięcie się w górę tabeli. Badmintoniści z Gór Świętokrzyskich z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą i mogą pokusić się o zwycięstwo.

Wszystkie spotkania dostępne na żywo w LIVE STREAMINGU na oficjalnym kanale LOTTO Ekstraligi na You Tube.

6 maja
17:00 AZS AGH Kraków – AZS UMed Łódź
19:30 KS Badminton Kobierzyce – WWL Badminton Marcovia Marki

7 maja
15.00 SKB Litpol-Malow Suwałki – Badminton Academy Hawel – TVP Sport
17.30 ABRM Warszawa – Hubal Białystok
20.00 Nike Suchedniów – Unia Bieruń

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj