Badminton Academy Hawel pokonała w Suchedniowie miejscowy Pulslift Nike. Rafał Hawel zaliczył kolejne zwycięstwo w grze pojedynczej i został najskuteczniejszym singlistą sezonu.

Badminton Academy Hawel zasługuje na miano „Rycerzy Wiosny” tegorocznego sezonu LOTTO Ekstraligi. Prowadzona przez Rafała Hawla do kolejnych wiosennych zwycięstw ekipa z Poznania w ostatniej kolejce pokonała Pulslift Nike Suchedniów w wyjazdowym spotkaniu, a lider zespołu po raz kolejny zszedł z tarczą po pojedynku singlowym.

W Suchedniowie punktowali Rużana Cybulka i Dominika Kwaśnik, Michał Szczypka, Rafał Hawel oraz mikst Maciej Kowalik/Dominika Kwaśnik. Wygrana w ostatniej kolejce to piąte zwycięstwo ekipy Hawla w ligowych rozgrywkach. Dzięki 11 zdobytym punktom ekipa z Poznania, która w pierwszej części sezonu ligowego okupowała dolne pozycje tabeli, ostatecznie znalazła się na piątej lokacie, tuż za zespołami, które awansowały do play-off rozgrywek.

Duża w tym zasługa Rafała Hawla, który prowadził swój zespół do kolejnych wiosennych zwycięstw, samemu zostając najskuteczniejszym ligowym singlistą.

Pulslift Nike, który w ostatniej grze singlowej stracił Adriana Dziółko (kontuzja) uplasował się na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

TABELA LIGOWA

fot. Marcin Maksymiuk

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj