Logotyp Euro 2024

Polski Związek Badmintona zaprezentował dziś oficjalny logotyp Drużynowych Mistrzostw Europy Kobiet i Mężczyzn, które odbędą się w Łodzi w lutym 2024. Logo turnieju to pięć wirujących kolorowych piór zwróconych ku górze, w trzyelementowym pierścieniu.

Drużynowe Mistrzostwa Europy to jedno z największych wydarzeń w europejskim badmintonie. W turnieju – oddzielnym dla kobiet i mężczyzn – udział weźmie 30 drużyn narodowych. Wydarzenie zaplanowano na 14-18 lutego 2024 roku w Łodzi.

W eliminacjach zobaczymy 28 zespołów. Dania (poprzedni zwycięzca) i Polska (gospodarz) zakwalifikowały się do turnieju finałowego, pozostałe reprezentacje wystartują w eliminacjach. 28 drużyn zostanie podzielonych na sześć grup i tylko zwycięzcy każdej grupy zakwalifikują się do finałowego etapu w Łodzi. Eliminacje wystartowały 6 grudnia.

Polska jest organizatorem Drużynowych Mistrzostw Europy po raz drugi. W 2010 roku mistrzostwa odbyły się w warszawskiej Arenie Ursynów, a Polacy zdobyli wówczas srebro wśród mężczyzn ulegając tylko ekipie Duńczyków, którzy po siedmiu edycjach tego turnieju mają na koncie aż 15 medali wśród kobiet i mężczyzn, w tym 14 złotych krążków i jeden srebrny.

W kategorii mężczyzn Duńczycy dominują od początku rozgrywania turnieju, czyli od 2006 roku. Wśród kobiet wygrywali sześciokrotnie, raz tytuł zdobyła Holandia (2006), a raz Niemcy (2012).

Do tej pory mistrzostwa rozgrywano w Grecji, dwukrotnie w Holandii, Polsce, Szwajcarii i dwukrotnie w Rosji i raz we Francji. Ostatnia edycja, zaplanowana na fińskie Lahti w 2022 roku nie odbyła się z powodów pandemicznych.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj