Polish OpenSeniors

W Częstochowie odbywa się druga edycja Polish Open Seniors w Badmintonie, w której rywalizuje 180 zawodników z kilku państw. Dziś poznaliśmy pierwszych zwycięzców wśród 34 kategorii wiekowych.

Za nami pierwsze pojedynki finałowe Polish Open Seniors w Częstochowie. W kilku kategoriach byliśmy świadkami niezwykle zaciętej rywalizacji. Swoje finałowe boje zakończyli udanie Maciej Ociepa (30+), który pokonał w finale Ukraińca Valdyslava Tregubenko, ukraiński grający trener WWL Badminton Marcovii Marki Mykola Shkliaiev, który w finale kategorii 40+ wygrał z Rafałem Kasprowem.

W kategorii singla mężczyzn 45+ Dawid Krawiec pokonał Michała Chmielarczyka, a w kategorii 55+ Robert Bieganowski wygrał z Jackiem Prędkim.
Z kolei wśród pań jedyny zakończony do tej pory finał, w kategorii 45+, wygrała Anna Kocimska, która pokonała w decydującym pojedynku Justynę Grzybek.

Zawody odbywają się w HSC czyli Hali Sportowej Częstochowa i potrwają do niedzieli.
Wstęp wolny.

Tymczasem za niespełna tydzień w Warszawie rozpocznie się 46. edycja Orlen Polish Open Elity, w którym wystartuje 365 zawodników z całego świata. Turniej odbędzie się w hali Centrum Sportowego Wilanów. Do zawodów zgłosiło się 71 zawodników z Polski. Pula nagród to 15 tysięcy dolarów.

Justyna Grzybek – Anna Kocimska 14:21, 21:18, 7:21

Grupa docelowa Polish Open Seniors 2024 to seniorzy, którzy nadal utrzymują pasję do sportu i chcą rywalizować na najwyższym poziomie. Jak przekonują organizatorzy, turniej zostanie rozegrany w ponad 34 kategoriach wiekowych, aby zapewnić każdemu uczestnikowi odpowiednie wyzwanie i satysfakcję z udziału. Co więcej, Polish Open Seniors 2024 to nie tylko wydarzenie krajowe, ale także międzynarodowe. – Oczekujemy udziału zawodników z różnych części Europy oraz z odległych zakątków świata, takich jak Uganda. To doskonała okazja do spotkania się i rywalizacji z najlepszymi badmintonistami na arenie międzynarodowej. Polish Open Seniors 2024 promuje aktywny tryb życia wśród seniorów a także buduje mosty między kulturami i narodami poprzez wspólną pasję do sportu, jakim jest badminton.

Impreza jest transmitowana na żywo na kanale Polskiego Badmintona na You Tube ze wszystkich 7 kortów.