fot. Michał Sonbolewski

W telewizyjnym spotkaniu 8. kolejki LOTTO Ekstraligi lider rozgrywek SKB Litpol-Malow Suwałki pokonał ekipę z Poznania Badminton Academy Hawel i zdobył komplet punktów.

Suwalczanie po raz kolejny zdobyli komplet punktów w spotkaniu ligowym. Tym razem na rozkładzie podopiecznych Jerzego Dołhana znalazła się ekipa Rafała Hawla Badminton Academy Hawel. Poznanianie mają jeszcze teoretyczne szanse na awans do czwórki najlepszych zespołów ligowych. Wszystko zależy od spotkania Unii Bieruń, która aktualnie jest na czwartej pozycji.

W pierwszych pojedynkach Robert Cybulski i Przemysław Szydłowski oraz Anastasiya Khomich i Karolina Szubert bez większych problemów pokonali przeciwników z Poznania. Pojedynki z Rafałem Hawlem i Maciejem Kowalikiem oraz Rużaną Cybulką i Dominiką Kwaśnik zakończyły się po dwóch setach.

Gry pojedyncze również przebiegły bez historii. W czterech pojedynkach zdecydowanie lepsi okazali się suwalczanie. Mecze wygrali Mikołaj Szymoanowski, Andrzej Niczyporuk, Ulyana Volskaya oraz Anastasiya Khomich. Przed spotkaniem czekaliśmy na pojedynek Rafała Hawla i Mikołaja Szymanowskiego, do którego ostatecznie nie doszło. Rafał Hawel, który ma jeden z najlepszych rankingów ligowych ostatecznie wystąpił w dwóch pojedynkach gry podwójnej.

W grze mieszanej zagrali doświadczeni Kamila Augustyn i Robert Cybulski, którzy spotkali się z Rafałem Hawlem i Dominiką Kwaśnik. Lepsi okazali się poznanianie, którzy zdobyli honorowy punkt w tym spotkaniu.

SKB LITPOL-MALOW SUWAŁKI – BADMINTON ACADEMY HAWEL POZNAŃ 6:1
Robert Cybulski/Przemysław Szydłowski – Rafał Hawel/Maciej Kowalik 15:8, 15:12
Anastasiya Khomich/Karolina Szubert – Rużana Cybulka/Dominika Kwaśnik 15:8, 15:11
Mikołaj Szymanowski – Michał Szczypka 15:13, 15:5
Andrzej Niczyporuk – Maciej Kowalik 15:5, 15:8
Ulyana Volskaya – Rużana Cybulka 15:11, 15:10
Anastasiya Khomich – Mariola Hawel 15:6, 15:7
Robert Cybulski/Kamila Augustyn – Rafał Hawel/Dominika Kwaśnik 15:10, 12:15, 12:15

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj