Za nami finał 30. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w randze Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Tytuły mistrzowskie trafiły do faworytów turnieju, który został rozegrany w Trzebnicy.

W trzebnickiej hali sportowej o złote medale walczyli najlepsi zawodnicy w kategorii wiekowej U17. W pierwszym finale, gry mieszanej Olga Szwarnowiecka (Plesbad Pszczyna) i Mikołaj Krystek (Orbitek Straszęcin) musieli uznać wyższość Pawła Kiszczyka (Technik Głubczyce) i Aleksandry Wilczewskiej (SKB Suwałki).

Z kolei w finale gry pojedynczej chłopców Damian Perkowski (Hubal Białystok) pokonał Jakuba Dulembę (Orlicz Suchedniów), a Olga Szwarnowiecka (Plesbad Pszczyna) uległa Lenie Makowskiej (ABRM Warszawa) w grze pojedynczej dziewcząt.

W finale gry podwójnej spotkali się Paweł Kiszczyk (Technik Głubczyce) i Damian Perkowski (Hubal Białystok) oraz Franciszek Sacha (Spartakus Niepołomice) i Maciej Zmarz (Beninca Feniks Kędzierzyn Koźle). Wygrali ci pierwsi kończąc pojedynek w dwóch setach.

ZOBACZ: Poznaliśmy finalistów OOM

Finał w gry podwójnej dziewcząt to starcie Hanny Stachery (Plesbad Pszczyna) i Aleksandry Wilczewskiej oraz Dominiki Bartłomiejczuk (Spartakus Niepołomice) i Leny Makowskiej (ABRM Warszawa). Wygrały te pierwsze w dwóch setach.

Finały można było śledzić na żywo w transmisji live streamingowej na kanale Polskiego Badmintona na You Tube. Zapis transmisji.

Wyniki turnieju

Wyniki finałów:

Gra mieszana
Paweł KISZCZYK/Aleksandra WILCZEWSKA – Mikołaj KRYSTEK/Olga SZWARNOWIECKA 21:15, 21:16

Gra podwójna dziewcząt
Hanna STACHERA/Aleksandra WILCZEWSKA – Dominika BARTŁOMIEJCZUK/Lena MAKOWSKA 23:21, 21:19