Lotto Ekstraliga Badmintona
fot. Jarosław Kisiel

Wicelider LOTTO Ekstraligi Badmintona Hubal Białystok skromnie pokonał AZS Uniwersytet Medyczny Łódź na swoich kortach. Dla akademików z Łodzi był to cenny punkt zdobyty na gorącym białostockim terenie.

Za nami kolejne spotkanie 6. serii LOTTO Ekstraligi, w którym Hubal Białystok pokonał AZS Uniwersytet Medyczny Łódź 4:3. Białostoczanie po zdobyciu czterech punktów w tym meczu spuścili wyraźnie z tonu, co wykorzystała ekipa z Łodzi i sięgnęła po jeden punkt. Swój ligowy ranking pokonał Viacheslav Yakovlev, który wygrał dzisiaj dwa pojedynki.

Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa białostockich debli. Najpierw Michał Rogalski i Paweł Śmiłowski pokonali łódzką parę Adam Bibik, Mariusz Kabat, a później Wiktoria Dąbczyńska i Agnieszka Wojtkowska nie dały szans Dominice Cygan i Annie Dudzie.

W kolejnych pojedynkach znów górą byli białostoczanie, choć wspomniany wcześniej Viachelslav Yakovlev w starciu singli wyszedł zwycięsko z pojedynku z Dawidem Perkowskim. Następnie Krzysztof Jakowczuk i Wiktoria Dąbczyńska przypieczętowali zwycięstwo Hubala w tym meczu, dając białostockiej drużynie dwa kolejne punkty o doprowadzając do stanu 4:1.

Gdy było już jasne, że Hubal to spotkanie wygra dwie ostatnie gry w tym meczu należały do ekipy z Łodzi. Dominika Cygan zdobyła punkt bez gry, po oddaniu pojedynku przez białostoczan walkowerem, a w ostatnim starciu trzeci punkt dla Łodzi wyrwali białostockiemu mikstowi Ukraińcy Viachelsav Yakovlev, Polina Tkach. Wynik 4:3 z pewnością satysfakcjonuje łódzką ekipę, bowiem z gorącego terenu akademicy wywieźli cenny punkt, który pozwoli im na nawiązanie walki o środek ligowej tabeli.

Lotto Ekstraliga Badmintona

Hubal Białystok – AZS Uniwersytet Medyczny Łódź 4:3
Paweł Śmiłowski/Michał Rogalski – Adam Bibik/ Mariusz Kabat 15:14, 15:8
Wiktoria Dąbczyńska/Agnieszka Wojtkowska – Dominika Cygan/Anna Duda 15:7, 15:7
Dawid Perkowski – Vyacheslav Yakovlev 6:15, 13:15
Krzysztof Jakowczuk – Tymoteusz Malik 15:5, 15:9
Wiktoria Dąbczyńska – Anna Duda 15:9, 15:7
walkover Dominika Cygan
Paweł Śmiłowski/Agnieszka Wojtkowska – Viacheslav Yakovlev/Polina Tkach 12:15, 15:8, 14:15

Lotto Ekstraliga Badmintona

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj