Deblistki Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak wygrały w drugim meczu na Igrzyskach Europejskich z Norweżkami 2-0.

Po wczorajszej przegranej z siostrami Stoeva, Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak wyszły dziś na kort mocno zmotywowane i zdeterminowane. Bardzo chciały wygrać i tak też zrobiły. W pierwszym secie nie zostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń, kto jest mocniejszy. Pozwoliły przeciwniczkom zdobyć tylko 8 punktów. W drugim secie Norweżki grały mocniej ale Kwaśnik/Marczak kontrolowały mecz i wygrały seta do 17.

Dzięki temu zwycięstwu są dalej w grze i jeżeli w trzecim meczu pokonają Estonki to wyjdą z grupy A i zagrają w ćwierćfinale Igrzysk Europejskich.

Dominika Kwaśnik / Kornelia Marczak – Marie Christensen / Aimee Hong 21-8, 21-17