Ponad 40 polskich trenerów wzięło udział w niedzielę w seminarium trenerskim pt. Jak wychować mistrza, z udziałem Petera Gade, pięciokrotnego mistrza Europy i swego czasu jednej z największych gwiazd światowego badmintona.

Peter Gade przyjechał do Polski z Węgier na specjalne zaproszenie firmy Yonex. Niedzielne seminarium odbyło się w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym, gdzie swoje spotkania w LOTTO Ekstralidze Badmintona rozgrywa WWL Badminton Marcovia Marki. W seminarium wzięło udział również wielu młodych zawodników badmintona, również członków kadry narodowej.

Po dwóch sesjach seminaryjnych na kortach każdy z uczestników mógł zadać pytanie mistrzowi, dowiedzieć się również wielu ciekawych rzeczy na temat szkolenia młodych badmintonistów, nie tylko w Akademii prowadzonej przez Petera Gade.

– Niezwykle ważna w początkowej fazie szkolenia jest selekcja kandydatów na wyczynowych zawodników. W Danii system wyszukiwania i szkolenia badmintonowych adeptów jest niezwykle rozbudowany. – mówił podczas spotkania Peter Gade. – Mamy w Danii wieku znakomitych trenerów, dzięki czemu możemy cieszyć się wysokim poziomem oraz gwiazdami pokroju Viktora Axelsena czy Andersa Antonsena.

Peter Gade – duński badmintonista, pięciokrotny medalista mistrzostw świata, pięciokrotny mistrz Europy. Największym jego sukcesem jest srebrny medal mistrzostw świata w 2001 roku. Jest również czterokrotnym brązowym medalistą − w roku 1999 w Kopenhadze, w 2005 w Anaheim, w 2010 w Paryżu oraz w 2011 w Londynie.

Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Europy w grze pojedynczej, co jest absolutnym rekordem. Złote medale mistrzostw Starego Kontynentu zdobył w 1998, 2000, 2004, 2006 i 2010 roku.

Trzykrotnie występował w igrzyskach olimpijskich. W 2000 roku, w Sydney zajął 4. miejsce, przegrywając brązowy medal z chińskim zawodnikiem Xia Xuanze, natomiast w trzech kolejnych igrzyskach (2004, 2008, 2012) przegrał swoje ćwierćfinałowe spotkania.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj