LOTTO Ekstraliga

W pierwszym derbowym spotkaniu 5. kolejki LOTTO Ekstraligi Badmintona mistrzowie Polski ABRM Warszawa pokonali WWL Badminton Marcovia Marki w swojej hali. Goście przyjechali do LAVO po zwycięstwo, a ostatecznie nie zdobyli punktu. ABRM umocnił się w czwórce walczącej o play-off.

Poniedziałkowe spotkanie ABRM Warszawa i WWL Badminton Marcovii Marki było pierwszym pojedynkiem derbowym 5. serii spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona. We wtorek w kolejnym spotkaniu derbowym zagrają ekipy z Podlasia.

Faworytem meczu w Józefosławiu była ekipa mistrzów Polski, choć badmintoniści WWL oraz ich kibice po cichu liczyli na potknięcie warszawian i zwycięstwo w tym spotkaniu. Wygrana dawała im nawiązanie kontaktu w walce o pierwszą piątkę tabeli.

Spotkanie rozpoczęli dobrze dysponowani Miłosz Bochat i Szymon Ślepecki, którzy po dwóch setach gładko pokonali duet Marcovii Mateusz Danielak i Marcin Nowak. Obaj badmintoniści gości w pojedynkach singlowych mogli odegrać kluczową rolę dla wyniku, a Mateusz Danielak miał doskonałą szansę na doprowadzenie do remisu i kto wie czy nie przechylenie szali na stronę WWL.

Na drugim korcie nieoczekiwanie kobiecy debel ABRM Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska uległ Anastasii Alymowej i Magdalenie Witek. Stan meczu brzmiał 1:1. a o kolejnych punktach w spotkaniu miały zdecydować cztery kolejne gry pojedyncze. W pierwszej Joanna Rudna pokonała Anastasję Volkovą. O ile w pierwszym secie zawodniczki grały wyrównany badminton, o tyle w drugim dominacja Rudnej nie podlegała dyskusji.

Czwarty pojedynek spotkania był niezwykle zacięty i mógł stanowić punkt zwrotny spotkania. Mistrz Polski Dominik Kwinta zmierzył się z jednym z liderów ekipy beniaminka Mateuszem Danielakiem. Pierwszy set gładko wygrał Kwinta, ale w drugim musiał uznać wyższość rywala. Przy stanie 1:1 Danielak poczuł wiatr w żagle i bardzo szybko doprowadził do stanu 14:9 w trzeciej odsłonie. I tu, mając aż sześć lotek meczowych …nie zdołał pokonać Dominika Kwinty. Proste błędy bezlitośnie wykorzystane przez mistrza Polski dały zwycięstwo liderowi ABRM. Zamiast remisu, wynik brzmiał 3:1 dla gospodarzy.

LOTTO EkstraligaNa drugim korcie w tym samym czasie trwał pojedynek Bartosza Krajewskiego z Marcinem Nowakiem. Bardziej doświadczony zawodnik gości wygrał go w dwóch setach. Z kolei szybko, ale po trzech odsłonach swój pojedynek zakończyła zwycięstwem również Zuzanna Jankowska, która stanęła naprzeciw młodej gwieździe ukraińskiego badmintona Anastasii Alymowej.

Ostatnie starcie, mikstów, miało rozstrzygnąć czy mistrzowie Polski sięgną po pełną pulę czy WWL uratuje jeden punkt w tym pojedynku. Mykola Skhliaiev, grający trener gości i Magdalena Witek rozpoczęli pojedynek udanie od zwycięstwa w pierwszym secie, ale doświadczeni Wiktor Trecki i Magdalena Świerczyńska w dwóch kolejnych bez większych problemów zdobyli 15 punktów, notując tym samym kolejny „duży” punkt dla ekipy gospodarzy i ustalając wynik spotkania na 5:2.

ABRM Warszawa – WWL Badminton Marcovia Marki 5:2
Miłosz Bochat/Szymon Ślepecki – Mateusz Danielak/Marcin Nowak 15:9, 15:8
Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska – Anastasia Alymova/Magdalena Witek 13:15, 12:15
Joanna Rudna – Anastasia Volkova 15:14, 15:1
Dominik Kwinta – Mateusz Danielak 15:8, 14:15, 15:14
Bartosz Krajewski – Marcin Nowak 11:15, 14:15
Zuzanna Jankowska – Anastasia Alymova 13:15, 15:17, 15:13
Wiktor Trecki/Magdalena Świerczyńska – Mykola Shkliaiev/Magdalena Witek 14:15, 15:12, 15:10