DME Dania Niemcy

Duńczycy po raz dziewiąty staną przed szansą walki o tytuł mistrzowski. Aktualni mistrzowie Europy w finale zagrają z zespołem Francji, która wraca do wielkiego finału po ośmiu latach. Czeka nas znakomity pojedynek Antonsena i Gemke z braćmi Popov w singlu oraz wspaniałych debli.

Tegoroczne mistrzostwa Europy weszły w decydującą fazę. Przed nami wielki finał turnieju mężczyzn, w którym zobaczymy, tradycyjnie, reprezentację Danii oraz Francji, które po raz ostatni zagrały ze sobą osiem lat temu. Teraz w pojedynkach półfinałowych pokonali Niemców i Anglików, którzy wrócą z Łodzi z brązowymi krążkami.

Meczem otwierającym spotkanie półfinałowe Dania – Niemcy była rywalizacja singlistów Andersa Antonsena i Matthiasa Kicklitza. Reprezentant Danii w dwóch setach pokonał Niemca, kontynuując zwycięską passę Duńczyków. Po chwili do gry stanęli debliści Kim Astrup i Anders Skaarup Rasmusen oraz Bjarne Geiss i Jan Colin Voelker, którzy rozegrali wyrównany pojedynek zakończony zwycięstwem Duńczyków. W trzecim meczu Rasmus Gemke pokonał Samuela Hsiao w dwóch setach i ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Danii. Reprezentanci Danii awansowali do finału i będą mieli szansę obronić tytuł.

Drugie spotkanie Anglia – Francja rozpoczęło się od pojedynku Harry’ego Huanga i Toma Juniora Popova. Reprezentant Francji bez większych problemów pokonał Anglika w dwóch setach. Również pojedynek deblistów zakończył się zwycięstwem Francuzów. Duet Lucas Corvee i Ronan Labar zwyciężył parę Callum Hemming i Sean Vendy w dwóch setach w 39 minut. Trzeci mecz przesądził o ostatecznym zwycięstwie reprezentacji Francji. Singlista Christo Popov pokonał Nadeema Dalviego w dwóch setach wprowadzając Francję do finału.

DME mężczyzn Dania – Niemcy 3:0
Anders Antonsen – Matthias Kicklitz 21-11 21-18
Kim Astrup/ Anders Skaarup Rasmussen – Bjarne Geiss/ Jan Colin Voelker 24-22 21-17
Rasmus Gemke – Samuel Hsiao 21-15 21-13
Rasmus Kjær/ Frederik Søgaard – Daniel Hess/ Marvin Seidel
Magnus Johannesen – Kian-Yu Oei

DME mężczyzn Anglia – Francja 0:3
Harry Huang – Toma Junior Popov 17-21 13-21
Callum Hemming/ Sean Vendy – Lucas Corvee/ Ronan Labar 11-21 16-21
Nadeem Dalvi – Christo Popov 12-21 16-21
Ben Lane/ Ethan Van Leeuwen – Thom Gicquel/ Toma Junior Popov
Cholan Kayan – Arnaud Merkle

fot. Paula Duda

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj