DME Francja Dania

W walce o kobiecy finał Drużynowych Mistrzostw Europy w Łodzi zmierzyły się reprezentacje Danii, Francji, Szkocji i Hiszpanii. Awans wywalczył Dunki i Hiszpanki i to je będziemy obserwować w niedzielnym finale.

Półfinałowe zwycięstwa nie były niespodzianką. Dunki co prawda straciły z Francją jeden punkt, ale były zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku. W pierwszej grze po zaciętej i emocjonującej grze Dunka Line Højmark Kjaersfeldt pokonała reprezentantkę Francji Qi Xuefei, mimo że pierwszego seta wygrała Francuska.

Następnie na boisku pojawiły się deblistki Maiken Fruergaard i Sara Thygesen oraz Margot Lambert i Anne Tran. Ta rywalizacja również była zacięta, ale tym razem po 73 minutach gry mecz wygrały Francuski. Przy wyniku 1:1 do rywalizacji przystąpiły singlistki Mia Blichfeldt i Léonice Huet. Dunka pokonała reprezentantkę Francji w dwóch setach i ustaliła wynika spotkania na 2:1 dla Danii.

Po krótkiej przerwie do gry wkroczyły deblistki Alexandra Bøje i Amalie Magelund oraz Sharone Bauer i Delphine Delrue, które rozegrały jeden z bardziej ekscytujących meczów w trakcie turnieju. Po 69 minutach wygrały Dunki, przesądzając o losach spotkania i zapewniając swojej reprezentacji awans do finału.

Drugie spotkanie półfinałowe Szkocja – Hiszpania rozpoczęło się od singlowego meczu Kirsty Gilmour i Caroliny Marin. Hiszpanka pewnie pokonała Szkotkę i otworzyła wynik spotkania wyprowadzając swoją reprezentację na prowadzenie. A przecież jeszcze dwa dni wcześniej w rywalizacji grupowej to Szkotka była górą.

W kolejnym meczu indywidualnym spotkały się Rachel Sugden i Clara Azurmendi. Ten pojedynek również zakończył się wygraną reprezentantki Hiszpanii już po 34 minutach. Gdy na boisku pojawiły się kolejne singlistki Julie Macpherson i Beatriz Corrales, reprezentacja Hiszpanii potrzebowała jeszcze jednego zwycięstwa, aby zapewnić sobie awans. Zawodniczka hiszpańskiej kadry łatwo sobie poradziła z rywalką i wygrała w dwóch setach. Po tym pojedynku stało się jasne, że w finale wystąpi Hiszpania.

W jutrzejszym finale spotkają się reprezentacje Danii i Hiszpanii.

DME kobiet Dania – Francja 3:1
Line Højmark Kjaersfeldt – Qi Xuefei 14-21 21-16 21-17
Maiken Fruergaard/Sara Thygesen – Margot Lambert/Anne Tran 21-16 15-21 17-21
Mia Blichfeldt – Léonice Huet 21-15 21-16
Alexandra Bøje/Amalie Magelund – Sharone Bauer/Delphine Delrue 21-23 21-17 21-8

DME kobiet Szkocja – Hiszpania 0:3
Kirsty Gilmour – Carolina Marin 15-21 11-21
Rachel Sugden – Clara Azurmendi 14-21 18-21