Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak / fot. Rafał Oleksiewicz

Dobry występ zaliczyły w turnieju YONEX Luxembourg Open 2023 dwa Polskie kobiece deble w składzie Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak oraz Paulina Hankiewicz i Anastasia Khomich.

Dominika Kwaśnik – Kornelia Marczak to najwyżej sklasyfikowane Polskie zawodniczki w Luxemburskim turnieju. Zajmowały trzecią pozycję na liście. Dzięki temu nie musiały grać w pierwszej rundzie kwalifikacji. Zaczęły turniej od meczu w drugiej rundzie. Wygrały z Francuskim deblem Tea Margueritte – Flavie Vallet 2:1 (21-14, 9-21, 24-22). Mecz trwał 53 minuty, był zacięty i wyrównany, a trzeci set wygrany do 24 był dobrym widowiskiem. W ćwierćfinale Dominika i Kornelia niestety uległy Duńskim zawodniczkom Amalie Cecilie Kudsk – Signe Schulz 0:2 (18-21, 10-21).

Drugi kobiecy debel Paulina Hankiewicz – Anastasia Khomich sklasyfikowany był na 14 pozycji w YONEX Luxembourg Open 2023. Paulina i Anastasia turniej zaczęły od pierwszej rundy eliminacji. Zmierzyły się z austryjascko-słoweńskim deblem. Polki wygrały 2:0 (21-11, 21-18) i awansowały do drugiej rundy, w której już czekały Francuzki Marie Cesari i Lilou Schaffner. Z trwającej 46 minutowej trzysetowej batalii, zwycięsko wyszły Polki, które wygrały 2:1 (21-16, 19-21, 21-18) i to one zameldowały się w ćwierćfinale. W walce o półfinał biało-czerwone Panie trafiły na Holenderki Kirsten De Wit – Alyssa Tirtosentono. Uległy późniejszym triumfatorkom Luxembourg Open 2-0 (21-9, 21-14).