Niezwykle cenne zwycięstwo na gorącym terenie w Bieruniu odnieśli badmintoniści KS Badminton Kobierzyce. Klub z Dolnego Śląska zaprezentował się znakomicie i wydarł zwycięskie dwa punkty gospodarzom w ostatnim pojedynku spotkania.

Mecz w Bieruniu miał przebiegać pod dyktando trzeciej aktualnie w tabeli Unii. Zawodnicy ze Śląska byli faworytami tego pojedynku i ostrzyli sobie zęby nawet na komplet punktów w starciu z rywalami z Dolnego Śląska. Zawodnicy z Kobierzyc postawili jednak wysoko poprzeczkę i zaskoczyli ekipę ze Śląska dojrzałą i otwartą grą.

Pierwsze pojedynki deblowe zakończyły się remisem. Już pierwsze starcie kobiet zwiastowało dobrą passę gości, bo po zaledwie 17 minutach pierwszy punkt, otwierający wynik znalazł się po stronie KS Badminton Kobierzyce. Aleksandra Goszczyńska i Maja Janko pokonały młody duet gospodarzy Emilię Jochacy i Alicję Syrek.
Kilka minut później padło wyrównanie, bo na pierwszym korcie zwycięstwo dla Unii zaliczyli z kolei panowie. Maksymilian Danielak i Jakub Melaniuk w dwóch setach rozprawili się z para gości Łukasz Cimosz/Matej Hubacek.

Pojedynek Kingi Stokfisz z Jessiką Orzechowicz również trwał 17 minut i znów przyniósł punkt dla zespołu gości. Jessica gładko wygrała pierwszego seta, a w drugim wystarczyło tylko kontrolować przebieg gry.
I znów na korcie obok doszło do wyrównania stanu meczu, bo Szymon Stokfisz bez większych problemów pokonał Patryka Kordka. 19-minutowy pojedynek dał punkt gospodarzom.

Unia Bierun KS Badminton Kobierzyce

Gdy wydawało się, że gospodarze przechylą wreszcie szalę zwycięstwa na swoją stronę po wygranej Maksa Danielaka z Łukaszem Cimoszem, znakomicie zagrała Maja Janko, która doprowadziła do stanu 3:3 w całym spotkaniu pokonując Alicję Syrek w drugiej grze singlowej.

O wyniku miał zdecydować pojedynek gry mieszanej, w której szanse na zwycięstwo po przebiegu spotkania …można było ocenić po połowie. Do walki o wygraną w meczu stanęli Jakub Melaniuk i Kinga Stokfisz oraz Matej Hubacek i Aleksandra Goszczyńska. I to właśnie para gości pierwsza zanotowała punkt po swojej stronie. W drugim secie blisko było zakończenia spotkania, ale ostatecznie gospodarze doprowadzili do remisu. Dopiero w trzecim secie goście postawili kropkę „nad i” i zwycięstwo KS Badminton Kobierzyce stało się faktem.

Dzięki dwóm punktom badmintoniści z Dolnego Śląska umocnili się na piątej pozycji w tabeli i z siedmioma punktami plasują się tuż za czołową czwórką, która awansuje do play-off.

Na miano zawodniczek meczu bez wątpienia zasługują Maja Janko i Aleksandra Goszczyńska, które w dwóch pojedynkach zanotowały dwa zwycięstwa. Najpierw wspólnie w parze deblowej, a później w singlu i mikście.

Alicja Syrek – Maja Janko 11:15, 13:15
Jakub Melaniuk/Kinga Stokfisz – Matej Hubacek/Aleksandra Goszczyńska 11:15, 15:14, 13:15