Pojedynek o III miejsce sezonu LOTTO Ekstraligi Badmintona pomiędzy Unią Bieruń i Hubalem Białystok miał jednego faworyta. Spotkanie wygrał zespół z Białegostoku i zdobył brązowy medal tegorocznego sezonu.

Spotkanie ochoczo rozpoczęli białostoczanie, którzy po dotkliwej półfinałowej porażce z ABRM Warszawa chcieli szybkiej rehabilitacji. Jednak w pierwszym pojedynku Francuz Enogat Roy i Paweł Śmiłowski rozkręcali się bardzo powoli i zanim zakończyli go zwycięstwem oddali pierwszego seta Maksymilianowi Danielakowi i Jakubowi Melaniukowi.

Jednocześnie na drugim boisku Maria Stoliarenko i Agnieszka Wojtkowska gładko pokonały Annę Czuchrę i Joannę Podedworny. W trzeciej grze Mariia Stoliarenko wygrała z Kingą Stokfisz i zrobiło się 3:0 dla Hubala. Do zwycięstwa brakowało białostoczanom jednego punktu, na który liczyli w pojedynku Krzysztofa Jakowczuka i Szymona Stokfisza. Jednak zawodnik śląskiej drużyny zdołał przedłużyć szansę swojemu zespołowi i pokonał rywala z Białegostoku.

Do gry przystąpili Maksymilian Danielak i Roy Enogat oraz Joanna Podedworny i Weronika Góniak. Ta druga gra nie została dokończona, bowiem panowie rozstrzygnęli sprawe brązowego medalu przed jej zakończeniem. Francuz pokonał młodszego z braci Danielaków i dopisał do dorobku ekipy z Białegostoku czwarty punkt.

Mecz o III miejsce
UNIA BIERUŃ – HUBAL BIAŁYSTOK 1:4
Maksymilian Danielak/Jakub Melaniuk – Enogat Roy/Paweł Śmiłowski 15:10, 11:15, 6:15
Anna Czuchra/Joanna Podedworny – Mariia Stoliarenko/Agnieszka Wojtkowska 11:15, 7:15
Szymon Stokfisz – Krzysztof Jakowczuk 10:15, 15:10, 15:12
Kinga Stikfisz – Mariia Stoliatrenko 10:15, 7:15
Maksymilian Danielak – Enogat Roy 6:15, 8:15
Joanna Podedworny – Weronika Górniak 15:13, 6:4 rezygnacja

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj