BWF World Tour

W malezyjskim Kuala Lampur ruszył pierwszy z tegorocznych turniejów BWF World Tour – PETRONAS Malaysia Open 2024. Pula nagród to 1 milion 300 tysięcy dolarów. Zwycięzcy singli zgarną niemal 100 tysięcy. Za nami pierwszy dzień rywalizacji.

Obecny numer jeden na świecie i zwycięzca finałów World Tour 2023 Duńczyk Viktor Axelsen doskonale rozpoczął sezon 2024, wygrywając w starciu ze swoim dobrym przyjacielem, mistrzem świata z 2021 roku, Lohem Keanem Yewem z Singapuru. Axelsen dominował w obu setach i przypieczętował zwycięstwo 21:13, 21:15 w zaledwie 43 minuty.

Duńczyk objął prowadzenie na początku pierwszej partii i utrzymał dystans, i choć w drugiej Loh stawił większy opór, Axelsenowi udało się wycofać i przypieczętować awans do drugiej rundy, gdzie zmierzy się z Lee Cheukiem Yiu z Hongkongu.

ZOBACZ SKRÓT POJEDYNKU

Pierwszym rozstawionym w grze pojedynczej mężczyzn, który odpadł po pierwszym pojedynku turnieju, był Indonezyjczyk Jonatan Christie, turniejowa „szóstka”. Przegrał po trzysetowym pojedynku z Kidambi Srikanth z Indii.

Z innych pojedynków, które zasługiwały na uwagę, Malezyjczyk Lee Zii Jia nie sprostał Lu Guangzu z Chin. Reprezentant gospodarzy szybko objął mocne prowadzenie 7:1 w pierwszym secie, by pierwszy set zakończyć zwycięstwem 21:16. Jednak Lu wyrównał stan meczu, po czym odsunął się od Lee w decydującym secie i ostatecznie wygrał 16:21, 21:19, 21:15 po prawdziwym maratonie trwającym 77 minut.

Porażka Lee oznacza, że jego zła passa na malezyjskiej ziemi wciąż trwa – w swojej karierze nie udało mu się przekroczyć drugiej rundy Malaysia Open, a do tej pory wystąpił w dziewięciu turniejach, nie docierając do finału zarówno Malaysia Open, jak i Malaysia Masters.

W turnieju kobiet czołowa rozstawiona singlistka An Se Young bez problemu pokonała Dunkę Line Højmark Kjærsfeldt 21:16, 21:10 w trakcie zaledwie 31 minut.

Turniej potrwa do niedzieli 14 stycznia.
Wyniki można śledzić tradycyjnie w serwisie wynikowym.

__
Malaysia Open 2024 to pierwszy turniej w ramach BWF World Tour 2024 – znany pod nazwą PETRONAS Malaysia Open od tytularnego sponsora zawodów. Jest częścią mistrzostw Malaysia Open, które odbywają się od 1937 roku. Turniej ten jest organizowany przez Malezyjskie Stowarzyszenie Badmintona w Axiata Arena na terenie KL Sports City w Kuala Lumpur w Malezji.