LOTTO Ekstraliga Hawel - AZS

W Poznaniu byliśmy świadkami niezwykle zaciętego spotkania dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli. Badminton Hawel Academy walczyła z AZS Uniwersytetem Medycznym Łódź. Ekipa z Wielkopolski sięgnęła po swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

To był niezwykle udany wieczór dla zespołu Rafała Hawla, który po raz pierwszy zapisał na swoim koncie dwa punkty za zwycięstwo, a lider zespołu, po raz kolejny wygraną w grze singlowej. Poznanianie zamienili się miejscami w tabeli z ekipą z Łodzi i tym samym opuścili strefę spadkową LOTTO Ekstraligi. Po 5. kolejce mają punkt przewagi nad drużyną AZS.

Spotkanie rozpoczęły gry deblowe i oba pojedynki były niezwykle zacięte i wyrównane. Jednak w lepszej dyspozycji tego dnia byli Rafał Hawel i Maciej Kowalik oraz Dominika Kwaśnik i Katerina Zuzakova, którzy pokonali swoich łódzkich rywali. Panowie po trzech setach wygrali z Adamem Bibikiem i Tymoteuszem Malikiem, a panie pokonały parę Anna Duda/Polina Tkach.

Po raz pierwszy w sezonie ekipa Badminton Hawel Academy mogła cieszyć się z prowadzenia 2:0 po pierwszych dwóch pojedynkach.

LOTTO Ekstraliga Hawel - AZS

W grze pojedynczej na korty wyszli Rafał Hawel i Mikołaj Kraft po stronie gospodarzy oraz Mariusz Kabat i ukraiński singlista AZS Vyacheslav Yakovlev. Oba pojedynki zakończyły się mniej więcej w tym samym czasie – Yakovlev pokonał Krafta do 9 i do 13, a Rafał Hawel wygrał swoją czwartą grę w tym sezonie i obok Adriana Dziółko jest najskuteczniejszym singlistą w lidze.

Po dwóch grach pojedynczych zespół z Poznania utrzymał dwupunktowe prowadzenie i do pełni szczęścia i zwycięstwa brakowało kropki „nad i” w kolejnych grach pojedynczych, tym razem kobiet.

W pierwszym pojedynku Rużana Cybulka nie sprostała wicemistrzyni indywidualnej Polski Annie Dudzie i uległa gładko w dwóch setach. Z kolei w drugim starciu upragniony czwarty punkt dopisała do dorobku gospodarzy Katerina Zuzakova. Czeszka w podobnym stylu ograła Karolinę Władzińską i zwycięstwo poznanian stało się faktem.

LOTTO Ekstraliga Hawel - AZS

O rozmiarach wygranej miał zdecydować pojedynek mikstów, w którym lepsi okazali się jednak akademicy z Łodzi. Vyacheslav Yakovlev i Polina Tkach pokonali po trzysetowej walce minimalnie Macieja Kowalika i Dominikę Kwaśnik. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Badminton Hawel Academy.

BADMINTON HAWEL ACADEMY – AZS UMED ŁÓDŹ 4:3
Rafał Hawel/Maciej Kowalik – Adam Bibik/Tymoteusz Malik 15:13, 6:15, 15:10
Dominika Kwaśnik/Katerina Zuzakova – Anna Duda/Polina Tkach 15:12, 15:9
Mikołaj Kraft – Vyacheslav Yakovlev 9:15, 13:15
Rafał Hawel – Mariusz Kabat 15:5, 15:9
Rużana Cybulka – Anna Duda 9:15, 6:15
Katerina Zuzakova – Karolina Władzińska 15:6, 15:10
Maciej Kowalik/Dominika Kwaśnik – Vyacheslav Yakovlev/Polina Tkach 15:10, 11:15, 13:15

LOTTO Ekstraliga

fot. Marcin Maksymiuk

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj