Bartosz Punko

Za nami kwalifikacje i dwie rundy tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity. Sprawcą największej niespodzianki jest Bartosz Puńko, którego zobaczymy w ćwierćfinale. Podopieczny Pawła Prądzińskiego pokonał w pierwszej rundzie doświadczonego Krzysztofa Jakowczuka, mistrza Polski sprzed dwóch lat.

Tegoroczne jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie wkraczają w decydującą fazę. Po dwóch dniach rywalizacji w akcji zobaczymy ćwierćfinalistów w pięciu kategoriach. Wśród singlistów największa niespodziankę sprawił młodziutki Bartosz Puńko (Śląsk Wrocław Badminton), który po przebrnięciu dwóch rund kwalifikacji, gdzie bez większych problemów pokonał Jakuba Dulembę (Orlicz Suchedniów; 21:5, 21:11) oraz Igora Jaska (Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle; 21:9, 21:17), wyeliminował w pierwszej rundzie turnieju głównego mistrza Polski z 2022 roku i aktualnego wicemistrza Krzysztofa Jakowczuka (Hubal Białystok).

A styl w jakim tego dokonał budzi podziw. Młodziutki podopieczny Pawła Prądzińskiego najpierw obronił się w pierwszej odsłonie pojedynku i ze stanu 13:18 zdołał wygrać 21:19, a później niemal zdeklasował doświadczonego rywala 21:9! W kolejnej rundzie Bartosz Puńko odprawił z kwitkiem swojego klubowego kolegę Mikołaja Morawskiego i pewnie awansował do ćwierćfinału. Jego przeciwnikiem będzie zawodnik lidera LOTTO Ekstraligi SKB Litpol-Malow Suwałki Andrzej Niczyporuk.

W ćwierćfinałach zobaczymy również Maksymiliana Danielaka, Adriana Dziółko, Mateusza Golasa, Szymona Stokfisza, Mikołaja Szymanowskiego oraz obrońcę mistrzowskiego tytułu Dominika Kwintę.

Wśród pań ćwierćfinałowe pary tworzą Alicja Syrek i Kaja Ziółkowska, Zuzanna Jankowska i Weronika Górniak, Ulyana Volskaya i Joanna Rudna oraz Aleksandra Radziszewska i Jessica Orzechowicz.

W turnieju nie występują dwie najlepsze ostatnio polskie singlistki. Mistrzyni Polski Joanna Podedworny, która uległa kontuzji oraz Wiktoria Dąbczyńska, która startowała w tym czasie w turnieju w Ugandzie.

Start ćwierćfinałów w sobotę o 10.00.

Wyniki turnieju i zestaw par ćwierćfinałowych

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj