Bayjonn Premier Cup Seniors

10. edycja turnieju Bayjonn Premium Cup Seniors przeszła do historii. W Sopocie w miniony weekend zakończył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów dla amatorów i seniorów. Kolejna zawodniczka będzie miała swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Hotelu Bayjonn.

Niemal 200 zawodników w 31 kategoriach wiekowych wystąpiło w 10. edycji Bayjonn Premium Cup Seniors w Sopocie. Tradycyjnie w ostatni weekend stycznia turniej został rozegrany w sopockiej Hali Stulecia. Do z największych atrakcji turnieju należał okazały jubileuszowy tort przypominający boisko do gry w badmintona oraz plebiscyt, który wyłonił kolejną osobę, która będzie miała swoją gwiazdę Alei Gwiazd Hotelu Bayjonn.

fot. Janusz Rudziński (BadmintonZone.pl)

Specjalnie zaprojektowaną gwiazdę odlaną z mosiądzu z imieniem i nazwiskiem, oprawioną w granicie, która zostanie umieszczona na stałe w chodniku Hotelu Bayjonn Sopot pomiędzy Aleją Gwiazd Światowego Badmintona otrzyma laureatka plebiscytu Dorota Grzejdak, która w tegorocznej rywalizacji zgarnęła również dwa złote medale w grze pojedynczej 45+ oraz w grze podwójnej 55+. Pani Dorota, niegdyś znakomita zawodniczka ligowa, ale również wicemistrzyni świata seniorów, to trzecia uczestniczka turnieju Bayjonn Cup, która będzie miała swoja gwiazdę. Rok temu pierwszymi laureatami byli Krystyna Cielecka i Tomasz Ogulewicz.

ZOBACZ: Rozmowa z organizatorem Andrzejem Grzechnikiem

Trzydniowa rywalizacja w sopockiej hali była niezwykle interesująca. Obserwacja widowiskowej gry, szczególnie w singlach mężczyzn i kobiet była ciekawym doświadczeniem. Młodsi zawodnicy stworzyli zaciętą rywalizację godną badmintonowej elity, ale niezwykle ciekawie prezentowali się też badmintonowi weterani. Podczas jednego z pojedynków niezwykłą ambicją wykazał się Andrzej Struensee, który ratując się przed upadkiem w jednej z akcji chciał przeskoczyć wyświetlający wyniki telewizor ustawiony za kortem do gry. Niestety, próba akrobacji zakończyła się kompletnym niepowodzeniem, bo upadkiem, zbitym kolanem i roztrzaskanym telewizorem.

Zwycięzcami gier pojedynczych zostali Vladyslav Tregubenko (30+), Maciej Ociepa (35+), Mykola Shkliaiev (40+), Tommy Franzen (45+), Krzysztof Walenda (50+), Tomasz Stopa (55+), Jerzy Murach (60+), Andreas Benz (65+) oraz Jerzy Rybicki (70+). Wśród kobiet wygrały singlistki Dominika Guzik-Płuchowska (40+) oraz Dorota Grzejdak (45+).

Nie mniej zacięte i ciekawe były pojedynki w grach podwójnych. Tegoroczny Bayjonn Premium Cup Seniors wyłonił 20 zwycięskich par w deblu kobiet, deblu mężczyzn i mikście. Na uwagę zwracała szczególnie gra młodszych zawodników, czynnych graczy LOTTO Ekstraligi Badmintona, których na co dzień możemy obserwować w rozgrywkach na najwyższym poziomie w Polsce.

ZOBACZ: Wyniki 10. edycji Bayjonn Premium Cup Seniors

fot. Janusz Rudziński (BadmintonZone.pl)

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj