Czesław Szwabczyński nie żyje. Wieloletni trener i organizator badmintona na Podlasiu. O śmierci poinformował na swoim profilu społecznościowym menedżer Hubala Białystok Waldemar Grzegorzewski. Informację podał również Polski Związek Badmintona.

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 5 lutego 2024 roku zmarł Ś.P. Czesław Szwabczyński, trener i twórca badmintona na Pietraszach w Białymstoku” – czytamy w komunikacie Polskiego Związku Badmintona.

Trener Czesław Szwabczyński rozpoczął promocję badmintona w Szkole Podstawowej Nr 32 w Białymstoku w 1990 roku od wprowadzenia „kometki” na małą salę gimnastyczną. Później dopilnował, aby budowana hala sportowa miała co najmniej 4 korty. W roku 1995 zorganizował I Międzynarodowy Turnie Badmintona MTA z udziałem najlepszych badmintonistów Polski, Litwy i Białorusi. W roku 1998 rozpoczął starania o wprowadzenie drużyny UKS Hubal Białystok do dzisiejszej LOTTO Ekstraligi Badmintona i po 2 latach to mu się udało. W pierwszym roku startu w ekstralidze, jako beniaminek, zdobył brązowy medal. Zdobywał medale w czempionatach krajowych w różnych kategoriach wiekowych. Ś.P Czesław Szwabaczyński wychował niezliczoną ilość świetnych badmintonistów z reprezentantami Polski włącznie.

Szanowna rodzino trenera Czesława Szwabczyńskiego,

Prosimy przyjąć nasze kondolencje z powodu jego śmierci. To nieoceniona strata dla całego badmintonowego środowiska. Pan trener był dla nas wspaniałym mentorem i ogromnym autorytetem. Ogromnie będzie nam go brakować.

Zarząd Polskiego Związku Badmintona
” – brzmi komunikat PZBad.

Badminton w żałobie

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj