Igrzyska Olimpijskie w Paryzu

W zawodach badmintona na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. weźmie udział łącznie 173 sportowców. Poznaliśmy listę wszystkich uczestników paryskiego turnieju. Niestety, zabraknie tam po raz kolejny Polaków.

ZOBACZ PEŁNE LISTY KWALIFIKANTÓW
Singiel mężczyzn
Singiel kobiet
Gra podwójna mężczyzn
Gra podwójna kobiet
Gra mieszana 

Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu obejmują 166 miejsc w ramach kwot regularnych (83 mężczyzn i 83 kobiety), 3 miejsca uniwersalne przyznane przez Komisję Trójstronną MKOl (dwóch mężczyzn i jedna kobieta) oraz dodatkowe miejsce dla zawodniczki Olimpijskiej Reprezentacji Uchodźców MKOl, Dorsy Yavarivafy, której udział potwierdzono na początku tego miesiąca w specjalnym komunikacie MKOl.

Ponieważ na tych Igrzyskach Olimpijskich nie ma przydziału miejsc dla gospodarzy, ponieważ francuscy sportowcy zakwalifikowali się na podstawie rankingu, miejsca te (jeden mężczyzna i jedna kobieta) zostały przydzielone kolejnym kwalifikującym się sportowcom. Przydzielono tylko jedno z dwóch miejsc dla singli kobiet, przy czym drugie miejsce również wróciło do puli realokacji.

Hiszpan Pablo Abian i Kevin Cordon z Gwatemali zakwalifikowali się do rekordowych, piątych igrzysk olimpijskich, dołączając do naszego Roberta Mateusiaka i Tajlandczyka Boonsaka Ponsany, w tym ekskluzywnym klubie.

Ratchanok Intanon (Tajlandia), Michelle Li (Kanada), Tai Tzu Ying (Chińskie Tajpej), Lianne Tan (Belgia), Tse Ying Suet (Hongkong, Chiny) i Misha Zilberman (Izrael) wystąpią na swoich czwartych Igrzyskach.

Salwador, Kazachstan i Nepal po raz pierwszy są reprezentowane w badmintonie dzięki kwalifikacjom Uriela Francisco Canjury Artigi, Dmitriya Panarina i Prince’a Dahala, wszyscy w grze pojedynczej mężczyzn.

Oprócz emerytowanej Wang Yi Lyu (debel mieszany) i Greysia Polii (debel kobiet), wszyscy pozostali obrońcy tytułu – czyli mistrzowie olimpijscy z Tokio 2020 zakwalifikowali się do Paryża: Viktor Axelsen (Dania), Chen Yu Fei (Chiny) i Lee Yang/Wang Chi-Lin (Tajwan).

Partner Wang Yi Lyu, Huang Dong Ping (Chiny), powraca po zajęciu drugiego miejsca w rankingach Race to Paris z nowym partnerem Feng Yan Zhe, podczas gdy partner Polii, Apriyani Rahayu, tym razem zakwalifikował się z Siti Fadią Silvą Ramadhanti (Indonezja).

 

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj