Za nami finały Indywidualnych Mistrzostw Europy, które zakończyły się w niemieckim Saarbrucken. Tegoroczne złote medale przypadły w udziale reprezentantom Danii, Francji i Hiszpanii.

W turnieju gry pojedynczej mężczyzn wielu kibiców liczyło na duński finał Viktora Axelsena i Andresa Antonsena, ale turniejowa jedynka nieoczekiwanie przegrała z Toma Juniorem Popovem z Francji, który w finale zagrał z Antonsenem.

Obaj panowie zagrali już ze sobą w finale mistrzostw Europy w tym sezonie, tyle, że w łódzkich Drużynowych Mistrzostwach. Górą był wówczas Duńczyk, który bez większego problemu pokonał Francuza. Tym razem Antonsen również był lepszy i zdobył swój drugi złoty medal mistrzostw indywidualnych.

W finale gry pojedynczej kobiet zdecydowaną faworytką była Carolina Marin, która zgodnie z przewidywaniami pokonała w finale równie doświadczona i utytułowaną Szkotkę Kirsty Gilmour.

Było to kolejne spotkanie obu pań w finale indywidualnych mistrzostw Europy. Obie zawodniczki zagrały ze sobą w finale po raz czwarty i po raz czwarty wygrała Hiszpanka.

W finałach gier podwójnych wśród mężczyzn sprawę złote medalu rozstrzygnęli pomiędzy sobą Duńczycy. Natomiast w grze podwójnej kobiet lepsze od sióstr Stoevych z Bułgarii okazały się reprezentantki Francji.

Finały mistrzostw Europy:

Carolina Marin – Kirsty Gilmour 21:11, 21:18
Andres Antonsen – Toma junior Popov 21:18, 21:13
Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen – Andrean Sondergaard/Jesper Toft 21:16, 21:15
Margot Lambert/Anne Tran – Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva 16:21, 21:17, 21:11

Fot. Yohan Nonotte/BadmintonPhoto.com 

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj