Bayjonn Mykola Shkliaev
fot. Krystyna Cielecka

Za nami niezwykle owocny dzień podczas 10. edycji Bayjonn Premium Cup Seniors w Sopocie. Pierwszego dnia turnieju uczestnicy rozegrali 100 pojedynków. Zawody wkraczają w decydującą fazę.

W sobotę większość wydarzeń w Sopocie zdominowali singliści. Warto wspomnieć, że w całym turnieju zawodnicy rywalizują w aż 31 kategoriach wiekowych. Do walki o najwyższe miejsca w tym roku zgłosiło się 194 uczestników, w tym 33 osoby z zagranicy – Niemiec, Szwecji, Danii, Norwegii, Ukrainy i Czech. Piątkowa rywalizacja singlowa trwała całe 9 godzin, a w trakcie całego dnia mieliśmy wiele arcyciekawych pojedynków.

Uwagę przyciągała rywalizacja najstarszych kategorii, w których startuje 23 zawodników. Weterani badmintona w wielu przypadkach stworzyli znakomite widowiska, do których już nas przyzwyczaili podczas turniejów Bayjnonn.

W kategorii 70+ oglądaliśmy wyśmienity mecz, w którym Jerzy Rybicki pokonał Zbigniewa Sowińskiego po trzysetowym pojedynku (21:13, 19:21, 21:16). Z kolei w kategorii 65+ dwa spotkania z udziałem Andrzeja Szawłowskiego przyciągnęły uwagę obserwatorów. Najpierw pokonał Zbigniewa Grzędę po trzech setach (21:18, 15:21, 21:15), a później uległ Markowi Idzikowskiemu, również po trzysetowym pojedynku 15:21, 21:17, 14:21.

Niezwykle ciekawa była batalia pań w kategorii 45+, w której Małgorzata Średnicka pokonała Charlotte Klungseth Aase 21:17, 21:23, 23:21.

Bayjonn Dorota Grzejdak
fot. Krystyna Cielecka

Ciekawie było również w rywalizacji innych kategorii, jak choćby w 50+, gdzie po trzysetowym pojedynku Marek Maciejewski pokonał Bogdana Zianowicza 17:21, 21:18, 21:13 czy w starciu zawodników zagranicznych 60+ Hakan Moller wygrał z Lennartem Bergquistem 21:23, 21:15, 17:21.

Postrachem zawodników 35+ był sopocki debiutant Mykola Shkliaiev, który wygrał swoje trzy pojedynki w grupie i pewnie awansował do finału. Doskonale znamy go z rozgrywek LOTTO Ekstraligi Badmintona, jako grającego trenera ekipy WWL Badminton Marcovia Marki.

Zadowolony z kolejnej, jubileuszowej edycji turnieju jest jego organizator i twórca Andrzej Grzechnik. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy spotkać się w gościnnym Sopocie i rywalizować w Bayjonn Premium Cup Seniors. Najważniejsze są dla nas spotkania całego środowiska seniorskiego i cieszę się, że Sopot jest ważnym punktem na badmintonowej mapie Polski. Wielu ludzi chce tu wracać.

W tym roku turniej rozgrywa swoją jubileuszową dziesiątą edycję. W związku z tym organizator przygotował kilka niespodzianek. Między innymi kontynuowany będzie wybór najlepszego – najpopularniejszego zawodnika turnieju, który otrzyma swoją własną gwiazdę w alei gwiazd badmintona przed hotelem Bayjonn w Sopocie. Takie gwiazdy mają już Krystyna Cielecka i Tomasz Ogulewicz, którzy wygrali plebiscyt w roku ubiegłym.

Podczas turnieju wjedzie tort w kształcie kortu z okazji 10-urodzin turnieju, a organizator przygotował dla uczestników wiele nagród oraz loterię, w której można wygrać między innymi upominki ufundowane przez firmę Ziaja.

fot. Krystyna Cielecka

Polski Badminton jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.
Prowadzona jest relacja LIVE na wszystkich kortach.

Pełne wyniki turnieju

X Bayjonn Premium Cup Seniors

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj