Znamy drużyny narodowe, które przeszły przez eliminacje Drużynowych Mistrzostw Europy 2024. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Polsce w lutym.

Kwalifikacje do Drużynowych Mistrzostw Europy Kobiet i Mężczyzn dobiegły końca. W niedzielę poznaliśmy pełny skład na turniej finałowy w Łodzi, który odbędzie się w dniach 14–18 lutego 2024. O awans walczono w kilku europejskich miastach.

Jako pierwsze awans do przyszłorocznego Euro 2024 wywalczyły reprezentacje Hiszpanii i Szkocji, które w pobitym polu zostawiły między innymi ekipy Szwecji i Estonii.

Znakomicie poradzili sobie w eliminacjach Francuzi, którzy zakwalifikowali swoje dwie reprezentacje. Ekipy znad Sekwany zobaczymy w Łodzi zarówno w turnieju kobiet, jak i mężczyzn. Podobnie Niemcy i Holendrzy, którzy również zameldują się w lutym w Polsce w pełnym składzie.

Awans do turnieju kobiet wywalczyła również ekipa Turcji, która wygrała bezpośrednią rywalizację z Bułgarią. Z kolei w turnieju mężczyzn oprócz Danii, Polski i wspomnianych Francuzów, Niemców i Holendrów zobaczymy reprezentacje Anglii, Ukrainy oraz Republiki Czeskiej.

Turniej kobiet:
Polska, Dania, Holandia, Turcja, Niemcy, Francja, Szkocja, Hiszpania

Turniej mężczyzn:
Polska, Dania, Anglia, Holandia, Niemcy, Ukraina, Czechy, Francja

Logotyp Euro 2024

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj