Polacy występują w tym tygodniu na trzech kontynentach. Międzynarodowe turnieje odbywają się w Walii, w Indiach i Salwadorze. Zobaczymy w nich 23 polskich zawodników.

28 listopada rozpoczynają się trzy międzynarodowe turnieje, w których wystartują polscy badmintoniści. W Walii zobaczymy najliczniejsza grupę Polaków. W YONEX Welsh International Badminton Championships 2023 wystartują tam Miłosz Bochat, Maksymilian Danielak, Mateusz Golas, Paulina Hankiewicz, Zuzanna Jankowska, Dominika Kwaśnik, Kornelia Marczak, Jakub Melaniuk, Andrzej Niczyporuk, Jessica Orzechowicz, Joanna Podedworny, Paweł Śmiłowski, Magdalena Świerczyńska, Michał Sobolewski, Szymon Stokfisz oraz Wiktor Trecki. Rywalizacja w tym mocno obsadzonym (388 zawodników) turnieju rozpoczyna się we wtorkowe przedpołudnie.

Tego samego dnia w Azji startuje turniej licznie obsadzony (424 zawodników) turniej Syed Modi India International 2023. Na kortach w Lucknow w Indiach wystąpi Wiktoria Dąbczyńska, która walczy o kwalifikację olimpijską. 28 listopada Wiktoria rozpocznie turniej o 12.00 czasu miejscowego w kwalifikacjach.

Tymczasem po drugiej stronie kuli ziemskiej w amerykańskim Salwadorze wystartuje szóstka Polaków. Daria Zimnol, Anastasija Khomich, Robert Cybulski, Dominik Kwinta, Szymon Stokfisz oraz Mikołaj Szymanowski wystąpią w piątej edycji El Salvador International 2023. Na listach startowych turnieju znajduje się 127 zawodników z całego świata.

Trzymamy kciuki za polskich zawodników.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj