Lee Chong Wei

Legenda Malezyjskiego badmintona Lee Chong Wei został namaszczony przez Malezyjskie Stowarzyszenie Badmintona (BAM) na kierownika drużyny badmintona „Road To Gold” (RTG). Ma poprowadzić Malezyjskich zawodników po medale na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024.

W związku z intensywnymi przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 i turniejami kwalifikacyjnymi rozpoczynającymi się w maju 2023 r. BAM zaproponuje komitetowi „Road to Gold” powołanie Lee Chong Wei, byłego światowego nr 1 i trzykrotnego srebrnego medalisty olimpijskiego na kierownika zespołu „Road to Gold” Badminton Team w Paryżu w 2024 r.

„Chong Wei jest legendą i był jednym z najlepszych graczy na świecie. Dlatego jest najlepszym kandydatem do wykonania tego kluczowego zadania. Chong Wei spełnia wszystkie wymagania. Ma ogromną wiedzę, ma doświadczenie z pierwszej ręki z czasów gry, zna potrzeby współczesnych graczy i jest powszechnie szanowany przez graczy”powiedział prezes BAM, Mohamad Norza Zakaria

„Nie ma lepszej osoby na kierownika zespołu, gdy dążymy do spełnienia naszych złotych marzeń w Paryżu” – dodał prezes.

Chong Wei, 41-letni srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Londynie i Rio, był zachwycony perspektywą poprowadzenia Malezyjskich badmintonistów do złotego medalu.

„Chociaż jestem już członkiem Komitetu RTG, jeśli zostanę mianowany kierownikiem zespołu RTG Badminton, będzie to oznaczać większy nacisk na badmintona i ściślejszą rolę praktyczną w zakresie pomocy im w przygotowaniach”.

„To ogromna odpowiedzialność, ale jeśli zostanę mianowany, jestem gotów ją podjąć i odegrać swoją rolę, aby pomóc Malezji. Zdobycie naszego pierwszego w historii złotego medalu olimpijskiego stało się narodowym programem i jest nadzieją każdego Malezyjczyka. Oczywiście zdaję sobie sprawę z trudności związanych z tą pracą, ale jestem zachwycony perspektywą zostania wybranym” — powiedział Chong Wei, który jest również członkiem Technicznego Panelu Doradczego ABM.

„Po drodze będzie wiele wyzwań, zarówno dla zespołu, jak i dla mnie jako kierownika zespołu, ale musimy dać z siebie wszystko dla dobra milionów malezyjskich fanów” – zakończył Chong Wei.

Zobacz film Magic Moments Lee Chong Wei

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj