Podium Mistrzostw Azji 2023 / fot. Facebook Chirag Shetty

Mistrzostwa Azji w Badmintonie odbyły się w Dubaju w dniach 25-30 kwiecień. Na kortach Dubai World Trade Centre grało 302 najlepszych zawodników z Azji. Po 58 latach przerwy złoty medal w męskim deblu zdobyli reprezentanci Indii.

W Badminton Asia Championships 2023 udział wzięli jedni z najlepszych graczy z całej Azji, w tym obrońcy tytułu Lee Zii Jia (gra pojedyncza mężczyzn) i Wang Zhi Yi (gra pojedyncza kobiet). W finale męskiego debla kibice oglądali niesamowite widowisko.

Wielkim sukcesem zakończyły się dla Indii Indywidualne Mistrzostwa Azji. Po raz pierwszy od 58 lat to właśnie Hinduska męska para deblowa zdobyła złoty medal. Satwiksairaj Rankireddy i Chirag Shetty mimo przegranego pierwszego seta i dwukrotnego przegrywania w drugim i trzecim różnicą czterech punktów nie zamierzali się poddawać. Motywująca rozmowa z trenerem w przerwie drugiego seta dała im impuls, siłę i moc, czyli wszystko to, czego potrzebowali do wyrównania w drugim i końcowego zwycięstwa w trzecim secie. Ich przeciwnicy, Malezyjczycy Ong Yew Sin i Teo Ee Yi raz po raz marnowali prowadzenie i szansę na zwycięstwo w meczu. Satwiksairaj i Chirag wykorzystali to i dokonali niesamowitego wyczynu, wracając do gry i zdobywając złoty medal.

Satwiksairaj Rankireddy i Chirag Shetty / fot. Facebook Chirag Shetty

Męski debel, finał:
Ong Yew Sin/ Teo Ee Yi (Malezja) – Satwiksairaj Rankireddy / Chirag Shetty (Indie) 2:1 (21-16, 17-21, 19-21)