India Open 2024

W New Delhi zakończył się kolejny turniej z serii HSBC BWF World Tour YONEX SUNRISE India Open 2024 – Super 750 o puli 850 tysięcy dolarów dla zawodników z Chin, Tajwanu, Korei, Japonii i Tajlandii.

Kolejny z 31 tegorocznych turniejów BWF World Tour na nami. W New Delhi rozegrano YONEX SUNRISE India Open 2024, czyli międzynarodowe mistrzostwa Indii zaliczane do puli turniejów HSBC BWF World Tour Super 750. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji w rywalizacji turniejowej, choć gospodarze wystąpili tylko w finale gry podwójnej mężczyzn. Złote medale we wszystkich kategoriach powędrowały do reprezentantów innych azjatyckich państw. Jedynymi przedstawicielami Europy w pojedynkach ćwierćfinałowych byli Duńczycy Kim Astrup i Anders Rasmussen, którzy ulegli gospodarzom.

W finale gry pojedynczej zobaczyliśmy reprezentantów Chin i Hongkongu. Finalista turnieju w Malezji Chińczyk Shi Yu Qi tym razem wygrał finałową walkę, a jego przeciwnikiem był z Lee Cheuk Yu. Pojedynek finałowy trwał 54 minuty i zakończył się po dwóch setach 23:21, 21:17.

Podobnie w grze pojedynczej kobiet – w finale zobaczyliśmy finalistkę malezyjskiego Super 1000, Tajwankę Tai Tzu Ying, która tym razem pokonała w finale rywalkę z Chin Chen Yu Fei 21:16, 21:12.

Najlepsi w grze mieszanej okazali się Tajowie Dechapol Puavaranukroh i Sapsiree Taerattanachai, którzy pokonali chińską parę Jing Zhen Bang/Wei Ya Xin 21:16, 21:16.
Z kolei w grze podwójnej kobiet wygrały Japonki, które okazały się lepsze w finale od Chinek Znahg Shu Xian/Zheng Yu 21:12, 21:13.

Najdłuższym finałem turnieju okazał się pojedynek w grze podwójnej mężczyzn zamykający rywalizację w Indiach. Koreańczycy Kang Min Hyuk i Seo Seung Jae pokonali parę gospodarzy Satwiksairaj Rankireddy i Chiraga Shetty. Spotkanie trwało ponad godzinę (1h:05m) i zakończyło się po trzech setach 15:21, 21:11, 21:18 dla Koreańczyków.

Kolejnym turniejem z serii HSBC BWF World Tour – Super 500 – wystartuje we wtorek, 23 stycznia w Jakarcie w Indonezji.

India Open 2024

Pełne wyniki turnieju

fot. Badminton Photo

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj