Pablo Abian

W szwedzkiej Uppsali zakończył się turniej Victor Swedish Open 2024. W grze pojedynczej zwyciężył weteran z Hiszpanii Pablo Abian. Na kortach w Szwecji wystąpił tylko jeden polski badmintonista.

Pablo Abian wygrał turniej gry singlowej Victor Swedish Open 2024, pokonując w finale reprezentanta Indonezji Muhammada Andi Fadela 23:21, 21:19. W turnieju gry pojedynczej kobiet zwyciężyła reprezentantka Indii Devika Sihag, która wygrała finałowy pojedynek z reprezentantką Francji Leonice Huet po trzech setach 18:21, 21:14, 21:19.

Brązwoy medal w singlu wywalczył reprezentant Ukrainy i SKB Litpol-Malow Suwałki Danylo Bosniuk.

W finałach gier podwójnych wystartowały cztery pary duńskie. Dwie z nich wygrały rywalizację. W grze mieszanej obserwowaliśmy pojedynek duński. Wygrali Rasmus Espersen i Amalie Kudsk, którzy pokonali Jeppe Soby i Kathrine Vang 21:16, 21:19.

Z kolei w turnieju gier podwójnych mężczyzn najlepsi okazali się Duńczycy William Kryger Boe i Christian Faust Kjaer, którzy wygrali finałowy pojedynek ze Szwedami Filipem Karlborgiem i Mio Molin 21:14, 21:14.

Pojedynek w finale gier podwójnych kobiet okazał się tym razem zwycięski dla reprezentantek Szwecji, które pokonały Dunki w dwóch setach. Moa Sjoo i Tilda Sjoo wygrały z Amalie Kudsk i Signe Schulz 22:20, 21:19.

W turnieju wystartował Mateusz Danielak, który swój udział zakończył na kwalifikacjach, zaliczając trzy pojedynki.

Wyniki turnieju

Victor Swedish Open - podium WS

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj