DME Polska Turcja

Polska reprezentacja kobiet musiała uznać wyższość zawodniczek z Turcji i uległa w pierwszym spotkaniu grupowym Drużynowych Mistrzostw Europy. Spotkanie z Turcją zakończyło się przedwcześnie.

Reprezentacja Polski kobiet zachęcona przez mężczyzn ich inauguracyjnym zwycięstwem z Czechami stanęła do walki z wyżej notowanymi Turczynkami z wielką ambicją. Kibice po cichu liczyli na niespodziankę, ale ani w pierwszej grze, ani w kolejnych reprezentantki Turcji nie pozostawiły złudzeń polskim badmintonistkom.

Najlepsza polska singlistka Wiktoria Dąbczyńska uległa w dwóch setach Neslihan Arin zdobywając po 13 oczek w każdym secie. W drugim pojedynku Bengisu Ercetin i Nazlıcan Inci znane polskim kibicom stanęły naprzeciw naszym deblistkom Anastasii Khomich i Darii Zimnol. Pewne zwycięstwo Turczynek dało podwyższenie wyniku w tym spotkaniu.

W kolejnej grze Joanna Rudna spotkała się z Ozge Bayrak i tu również, mimo prób w pierwszym secie ostatecznie lepsza okazała się reprezentantka Turcji.

DME Zuzanna Jankowska

Dopiero w drugiej grze podwójnej Polki wygrały seta. Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak postawiły Turczynkom wysoko poprzeczkę doprowadzając do remisu 1:1, ale później niestety uległy wysoko i Polska straciła czwarty punkt.

Nadzieją na honorowy punkt dla Polski był pojedynek Zuzanny Jankowskiej z Betul Soner. I tak też się stało, ale Turczynka poddała tę grę z powodu kontuzji przy stanie 5:4 dla Zuzanny Jankowskiej. Pierwsze spotkanie Polek na Drużynowych Mistrzostwach Europy zakończyło się porażką 1:4 z Turcją.

DME: TURCJA – POLSKA 4:1
Neslihan Arin – Wiktoria Dąbczyńska 21-13 21-13
Bengisu Ercetin/Nazlıcan Inci – Anastasia Khomich/Daria Zimnol 21-14 21-9
Ozge Bayrak – Joanna Rudna 21-19 21-10
Yasemen Bektaş/Zehra Erdem – Paulina Hankiewicz/Kornelia Marczak 21-19 19-21 21-10
Betul Soner – Zuzanna Jankowska 4-5 Retired