LOTTO Ekstraliga

Na kortach w Suchedniowie spotkały się miejscowy Pulslift Nike oraz ubal Białystok. Białostoczanie odnieśli gładkie zwycięstwo nad beniaminkiem dopisując do swojej zdobyczy punktowej kolejne trzy punkty. Jedyny punkt z gry dla Pulsliftu zdobyła Ukrainka Koriagina.

Wtorkowe spotkanie w ramach trzeciej kolejki LOTTO Ekstraligi Badmintona w Suchedniowie miało jedynego faworyta. Była nim ekipa białostockiego Hubala, która bez większych problemów pokonała drużynę gospodarzy. Ostatecznie wynik brzmiał 5:2 dla Hubala, a jedyny punkt z gry dla Pulsliftu Nike zdobyła Maroia Koriagina. Drugie oczko było efektem poddania pojedynku Michała Rogalskiego z Adrianem Dziółko.

W pierwszych pięciu pojedynkach białostoczanie znacznie przeważali. Dwie gry podwójne, mikst oraz dwa single rozgrywane były pod dyktando przyjezdnych. W pierwszym pojedynku Michał Rogalski i Paweł Śmiłowski w dwóch setach gładko pokonali parę gospodarzy Igor Jasek.Jan Wilczak. W drugiej grze białostoczanie poradzili sobie jeszcze lepiej, bowie para Wiktoria Dąbczyńska/Mariia Stoliarenko szybko wygrały z Marią Koriaginą i Mają Ziółkowską, w pierwszym secie do 3.

Gdy wydawało się, że mikst Pulsliftu może sprawić niespodziankę Adrian Dziółko i Julia Piwowar dwukrotnie do 5 przegrali z Pawłem Śmiłowskim i Agnieszką Wojtkowską. W spotkaniu singlistów Krzysztof Jakowczuk pokonał Jana Wilczaka a Wiktoria Dąbczyńska Cypryjkę Eleni Christodoulou. Pięć wygranych pojedynków sprawiło, że Hubal zainkasował trzy oczka i zrównał się punktami z SKB Litpolem-Suwałki, który chwilę wcześniej rozgromił ABRM Warszawa.

Ostatnie gry singlowe dały punkty gospodarzom. Maria Koriagina w trzech setach wygrała z Mariią Stoliarenko, a pojedynek Adriana Dziółko z Michałem Rogalskim został poddany walkowerem przez białostoczan.

Po zwycięstwie w Suchedniowie Hubal Białystok utrzymał swoje drugie miejsce i z kompletem dziewięciu punktów plasuje się tuż za liderem z Suwałk.

PULSLIFT Nike Suchedniów – Hubal Białystok 2:5
Igor Jasek/Jan Wilczak – Michał Rogalski/Paweł Śmiłowski 6:15, 9:15
Maria Koriagina/Kaja Ziółkowska – Wiktoria Dąbczyńska/Mariia Stoliarenko 3:15, 6:15
Adrian Dziółko/Julia Piwowar – Paweł Śmiłowski/Agnieszka Wojtkowska 5:15, 5:15
Jan Wilczak – Krzysztof Jakowczuk 11:15, 11:15
Eleni Christodoulou – Wiktoria Dąbczyńska 10:15, 14:15
Maria Koriagina – Mariia Stoliarenko 14:15, 15:9, 15:9