Orlen Polish International
Orlen Polish International

21 września 2023 w hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego
w Lublinie rozpocznie się jeden z ważniejszych turniejów w kalendarzu Polskiego Związku Badmintona ORLEN Polish International 2023. Impreza wraca do stolicy Lubelskiego. W roku ubiegłym została rozegrana w Lublinie po raz pierwszy.

Organizatorzy otrzymali 201 zgłoszeń z 30 państw świata. W rywalizacji weźmie udział niemal cała polska kadra narodowa oraz wielu znakomitych badmintonistów z kilku kontynentów. To nie lada gratka dla sympatyków najszybszego sportu na świecie, tym bardziej, że wstęp na zawody jest wolny.

Międzynarodowy zestaw startowy, który zobaczymy w lubelskiej hali obejmuje badmintonistów nie tylko z Europy, ale również z Azji. W Lublinie oprócz licznie reprezentowanych państw europejskich zobaczymy badmintonistów z takich krajów jak Tajwan, Indie, Indonezja, Malezja, Mongolia oraz Filipiny.

W turnieju gry pojedynczej mężczyzn z numerem jeden rozstawiony jest reprezentant Indii Harshit Aggarwal, a wśród kobiet Francuzka Leonice Huet. Parą rozstawioną z numerem jeden w turnieju gry podwójnej mężczyzn jest czeski duet Ondrej Kral, Adam Mendrek, natomiast w grze podwójnej kobiet Angielki Annie Lado i Abbygael Harris. W grze mieszanej turniejową „jedynką” są Polacy Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska.

Ramowy harmonogram imprezy:

(hala Uniwersytetu Medycznego, ul. Witolda Chodźki 15)
21.09.2023, g. 9.00-21.00 Kwalifikacje
22.09.2023, g. 9.00-21.00 Dokończenie kwalifikacji, start turnieju głównego
23.09.2023, g. 9.00 Pojedynki ćwierćfinałowe; g. 16.00 Pojedynki półfinałowe
24.09.2023, g. 9.15 Pojedynki finałowe

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest ORLEN S.A.

KGHM Polska Miedź – Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Badmintona
KGHM wspiera Kadrę Narodową Polskiego Związku Badmintona
Sponsorem Wydarzenia jest Lubelski Węgiel Bogdanka

Partnerami Wydarzenia są Województwo Lubelskie, Miasto Lublin – Europejska Stolica Młodzieży 2023 oraz PGE Dystrybucja S.A. Partnerem sprzętowym jest firma Victor.
Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera Polski Związek Badmintona.

— REKLAMA —

PIKNIK RODZINNY Z BADMINTONEM

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj