Lotto Ekstraliga

Spotkaniem zamykającym 3. kolejkę LOTTO Ekstraligi był pojedynek WWL Badminton Marcovia Marki i Badminton Academy Hawel. Oba zespoły zagrały w Markach przy żywiołowo reagującej publiczności, a starcie było prawdziwą emocjonującą ucztą badmintona.

Wszystko za sprawą niezwykle zaciętej rywalizacji punkt za punkt w sześciu kolejnych pojedynkach. O wyniku i zwycięstwie zadecydowała gra mieszana, w której lepsi okazali się badmintoniści z Marek, notujący drugie zwycięstwo w LOTTO Ekstralidze.

Pierwszy pojedynek udanie zakończyła para Mateusz Danielak/Marcin Nowak, którzy w dwóch setach pokonali Rafała Hawla i Macieja Kowalika. W drugiej grze podwójnej górą jednak byłą para gości bowiem gładko, w dwóch setach Dominika Kwaśnik i Katerina Zuzakova pokonały Idę Wiśniewską i Magdalenę Witek.

Po dwóch kolejnych pojedynkach wciąż był remis. Najpierw Anastasia Alymova pokonała Yelyzavetę Zharkę, a później Katerina Zuzakova okazała się lepsza od Anastasii Volkovej. Wynik 2:2 przed singlami mężczyzn zwiastował kolejne emocje.

Świetną dyspozycję po raz kolejny zaprezentował doświadczony Rafał Hawel, który w kolejnym spotkaniu okazał się lepszy od przeciwnika, notując punkt dla swojej drużyny. Tym razem zapisał na swoim rozkładzie Mykolę Shkliaieva, grającego trenera WWL Badminton Marcovii Marki.

Z kolei na drugim korcie trwała walka Mateusza Danielaka i Michała Szczypki. Zawodnik gospodarzy zanotował znakomitą dyspozycję, bowiem bez większych problemów pokonał rywala.

Przed grą mieszaną wynik meczu brzmiał 3:3, a więc o zwycięstwie w tym spotkaniu mieli zdecydować Marcin Nowak i Magdalena Witek z jednej strony i Maciej Kowalik i Dominika Kwaśnik. Pierwszy set dla Marcovii Marki, drugi dla ekipy Academy Hawel. W trzecim delikatną przewagę zdobyli gospodarze i to oni ostatecznie wygrali pojedynek, a Marcovia Marki całe spotkanie.

Dla ekipy WWL Badminton Marcovia Marki było to drugie zwycięstwo w sezonie. Ekipa z Poznania zanotowała swój pierwszy punkt na ligowym koncie, ale wciąz pozostaje „czerwoną latarnią” w rozgrywkach.

Lotto Ekstraliga

WWL Badminton Marcovia Marki – Badminton Academy Hawel 4:3
Mateusz Danielak/Marcin Nowak – Rafał Hawel/Maciej Kowalik 15:11, 15:11
Ida Wiśniewksa/Magdalena Witek – Dominika Kwaśnik/Katerina Zuzakova 9:15, 4:15
Anastasia Alymova – Yelyzaveta Zharka 15:13, 15:9
Anastasia Volkova – Katerina Zuzakova 12:15, 12:15
Mykola Shkliaiev – Rafał Hawel 5:15, 8:15
Mateusz Danielak – Michał Szczypka 15:5, 15:7
Marcin Nowak/Magdalena Witek – Maciej Kowalik/Dominika Kwaśnik 15:13, 14:15, 15:10

Lotto Ekstraliga

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj