LOTTO Ekstraliga
fot. Michał Sobolewski

W Suwałkach obserwowaliśmy dwie znakomite drużyny, które zaliczane są do faworytów do zdobycia tegorocznego tytułu mistrzowskiego. Wielokrotny mistrz Polski SKB Litpol-Malow Suwałki podejmował aktualnego mistrza Polski, ekipę ABRM Warszawa.

Jednak mylili się ci, którzy uważali, że będzie to emocjonujące i wyrównane spotkanie dwóch pretendentów do mistrzowskiego tytułu.

Szlagierowe spotkanie rozgrywane w Suwałkach transmitowane było na żywo na antenie TVP Sport. Nic dziwnego, kibice mieli możliwość obserwowania najlepszych badmintonistów grających w LOTTO Ekstralidze.

ZOBACZ TRANSMISJĘ W TVP SPORT

Badmintoniści Suwalskiego Klubu Badmintona jeszcze przed meczem zapowiadali zwycięstwo nad warszawską drużyną. Do spotkania przystąpili niezwykle zdeterminowani. W pierwszych grach deblowych górowali nad mistrzami Polski, inkasując dwa pierwsze punkty. W pierwszym pojedynku Robert Cybulski i Leo Rossi pokonali parę Miłosz Bochat/Wiktor Trecki. Na drugim korcie Anastasija Khomich i Karolina Szubert bez większych problemów poradziły sobie z reprezentacyjnym duetem Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska, wygrywając w drugim secie do sześciu punktów.

Dobra passa suwalczan trwała również w kolejnych grach. Niezwykle ciekawy był pojedynek singlistów, w którym najlepszy zawodnik Ukrainy Danilo Bosniuk spotkał się z indywidualnym mistrzem Polski Dominikiem Kwintą. Kibice liczyli na zacięty trzysetowy pojedynek, ale Bosniuk był w znakomitej dyspozycji i nie pozwolił Kwincie na nawiązanie skutecznej walki pokonując go w dwóch odsłonach. Na korcie obok Mikołaj Szymanowski podejmował Mateusza Golasa i było podobnie. Szymanowski bez większych problemów poradził sobie z międzynarodowym mistrzem Polski juniorów i zrobiło się 4:0 dla SKB.

LOTTO Ekstraliga

Zwycięstwo w całym meczu suwalczanie mieli już zapewnione. Pozostały do rozegrania tylko gry pojedyncze kobiet i mikst, w którym ABRM szukał okazji na punkty, by wywieźć z Suwałk chociaż jeden punkt. Ale aby tego dokonać musiał wygrać trzy pojedynki.

W pierwszym spotkaniu kobiet górą była Joanna Rudna, która wysoko wygrała z Ulyaną Volską z Suwałk. ABRM zdobył pierwsze oczko w tym spotkaniu. Jednak na korcie obok Anastasija Khomich nie dała szans Zuzannie Jankowskiej i stało się pewne, że SKB Litpol-Malow Suwałki zainkasuje w tym spotkaniu trzy punkty za zwycięstwo. Pojedynek Khomich z Jankowską, zwłaszcza w drugim secie, był jednostronnym widowiskiem. Wynik 15:5 dobitnie to pokazał.

Gdy na kort weszły pary mieszane Robert Cybulski i Kamila Augustyn z reprezentujący klub z Suwałk i warszawianie Miłosz Bochat i Magdalena Świerczyńska całe spotkanie trwało 1 godzinę i 20 minut. Kibice spodziewali się zaciętej, wyrównanej walki w szlagierowym spotkaniu, tymczasem suwalski walce wręcz rozjechał ekipę mistrzów Polski.

W ostatnim pojedynku oglądaliśmy mieszankę młodości i doświadczenia. Po stronie Suwałk zagrała wielokrotna mistrzyni Polski Kamila Augustyn, która przypomniała publiczności jak się gra w badmintona. Kilka niesamowitych zagrań, po których lotka jak zaczarowana wędrowała na stronę warszawskiej drużyny, ożywiło suwalską publiczność na koniec spotkania.

SKB Litpol-Malow Suwałki – ABRM Warszawa 6:1
Robert Cybulski/Leo Rossi – Miłosz Bochat/Wiktor Trecki 15:9, 15:9
Anastasija Khomich/Karolina Szubert – Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska 15:12, 15:6
Danilo Bosniuk – Dominik Kwinta 15:12, 15:11
Mikołaj Szymanowski – Mateusz Golas 15:9, 15:12
Ulyana Volskaya – Joanna Rudna 12:15, 9:15
Anastasija Khomich – Zuzanna Jankowska 15:13, 15:5
Robert Cybulski/Kamila Augustyn – Miłosz Bochat/Magdalena Świerczyńska 15:14

Tabela LOTTO Ekstraligi po meczu w Suwałkach:

LOTTO Ekstraliga

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj