Za nami kolejna edycja BWF World Junior Championships, w której udział wzięła również polska reprezentacja. Polacy rozegrali cztery spotkania grupowe oraz trzy mecze o miejsca. Tymczasem rozpoczął się turniej indywidualny mistrzostw świata.

W grupie polscy juniorzy spotkali się z reprezentacjami Malezji, Anglii, Austrii i Łotwy. Odnieśli dwa zwycięstwa – z Austrią 5:0 i Łotwą 5:0 oraz dwukrotnie ulegli rywalom, notując 1:4 z Malezją i minimalne 2:3 z Anglią.
W kolejnej fazie mistrzostw polska reprezentacja spotkała się z Brazylią, wygrywając 3:2, Kanadą ulegając 2:3 oraz Słowenią w walce bezpośrednio o 19. pozycję, również ulegając 1:3.

Ostatecznie Polska zajęła w BWF Mistrzostwach Świata Juniorów 20. pozycję w turnieju drużynowym.

W BWF Mistrzostwach Świata Juniorów zespół polski wystartował w składzie Joanna Podedworny (UKS Unia Bieruń), Jan Wilczak (ABRM Warszawa), Mateusz Golas (ABRM Warszawa) i Anna Czuchra (UKS Unia Bieruń) oraz trener Jarosław Suwała.

Wyniki Polaków w turnieju drużynowym

Tymczasem w poniedziałek rozpoczął sie turniej indywidualny, w którym nasi zawodnicy zanotowali bardzo dobry początek. Mateusz Golas gładko pokonał w 1/128 Łotysza oraz w parze z Joanną Podedworny odprawili Taitańczyków. Z kolei Joanna Podedworny pokonała  w 1/128 Austriaczkę, Anna Czuchra w parze z Janem Wilczakiem wygrali z parą z Mauritiusa, a Jan Wilczak w singlu uległ zawodnikowi z Francji, kończąc tym samym udział w turnieju gry pojedynczej.

Wyniki Polaków w turnieju indywidualnym

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj