Puchar Polski kobiet

Drużyna Hubala Białystok zwyciężyła w turnieju o Puchar Polski kobiet. W finale „hubalczycy” pokonali Unię Bieruń 3:0. Białostoczanki potrzebowały nieco ponad godzinę, by wygrać finałowy pojedynek z badmintonistkami ze Śląska.

Dwa pojedynki deblowe i jeden singiel, wystarczyły Hubalowi, by wygrać finał Pucharu Polski wśród kobiet z ekipą Unii Bieruń. Dodatkowo Hubal wystąpił w finale bez Wiktorii Dąbczyńskiej, która zagrała w spotkaniach grupowych i ekspresowo znalazła się w Irlandii, by tam wystąpić w turnieju.

W pierwszym pojedynku Maryja Stoliarenko i Agnieszka Wojtkowska pokonały Annę Czuchrę i Joannę Podedworny w dwóch setach 21:12, 21:12. A w kolejnej grze kolejny białostocki debel okazał się lepszy od zawodniczek ze Śląska 21:8, 21:11. Tym razem perfekcyjnie zagrały Elzbeta Basova i Aleksandra Radziszewska, które pokonały Emilię Jochacy i Kingę Stokfisz. Pojedynek trwał niespełna 20 minut.

W decydującym meczu Maryja Stoliarenko bez większych problemów pokonała Joannę Podedworny 21:17 i 21:13 i Hubal Białystok uzyskał trzeci punkt dający zwycięstwo. Dwóch pozostałych gier nie rozegrano i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla białostoczanek.

Hubal Białystok – Unia Bieruń
Maryja Stoliarenko/Agnieszka Wojtkowska – Anna Czuchra/Joanna Podedworny 21:12, 21:12
Elzbeta Basova/Aleksandra Radziszewska – Emilia Jochacy/Kinga Stokfisz 21:8, 21:11
Maryja Stoliarenko – Joanna Podedworny 21:17, 21:13