Kongres BEC 2024 zakończył się wczoraj wieczorem galą wręczenia nagród BEC w Budapeszcie na Węgrzech, kończąc dwa satysfakcjonujące dni dyskusji i tworzenia sieci kontaktów. Podczas gali uhonorowano osoby, które swoimi wyjątkowymi występami i poświęceniem znacząco wpłynęły na badmintona w Europie.

Carolina Marin z Hiszpanii po raz kolejny została uhonorowana tytułem Zawodniczki Roku BEC. W 2023 roku Marin zdobył złoty medal na Igrzyskach Europejskich i zdobył tytuł na Orleans Masters, a także dotarła do pięciu innych finałów, w tym mistrzostw świata i Finału World Tour.

Nagrodą BEC Male Player of the Year podzielił się duński duet Kim Astrup i Anders Skaarup Rasmussen. Do ich wyjątkowych osiągnięć w zeszłym roku należy zdobycie pięciu tytułów, w tym złota na Igrzyskach Europejskich i srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata na własnym terenie w Kopenhadze.

Alex Lanier z Francji został po raz trzeci z rzędu wybrany Młodym Graczem Roku BEC, potwierdzając jego rosnącą rolę w sporcie.

Szczególnym wydarzeniem wieczoru było wprowadzenie Jensa Eriksena do Galerii Sław BEC. Eriksen z dwoma złotymi medalami w całej Anglii zdobiącymi jego niezwykłą karierę, a także prestiżowym brązem olimpijskim i kilkoma mistrzostwami Europy.

Oto pełna lista laureatów Nagrody:

Gracz Roku BEC
Kim Astrup i Anders Skaarup Rasmussen, Dania

BEC Gracz Roku – kobieta
Karolina Marin, Hiszpania

BEC Młody Gracz Roku
Alex Lanier, Francja

BEC Senior Gracz Roku
Jan-Eric Antonsson, Szwecja

Gracz roku BEC w parabadmintonie
Man-Kei To, Belgia

Gracz Roku wg fanów w Europie
Helle Sofie Sagøy, Norwegia

Trener Roku BEC
Thomas Stavngaard, Dania

Nagroda BEC – media społecznościowe
Aapo Puhakka, Finlandia

Zdjęcie Roku BEC
Jan Colin Völker, Niemcy

Oficjalna nagroda techniczna BEC
Bjarne i Birgit Eriksen, Dania

Galeria sław BEC
Jens Eriksen, Dania

Panel tegorocznej gali wręczenia nagród BEC został utworzony przez Prezydenta Badminton Europe Svena Serré, Przewodniczącą Komitetu ds. Wydarzeń BEC Rennę Unt, Sekretarza Generalnego Badminton Europe Briana Agerbaka, Przewodniczącego Komisji Zawodników BEC Kai Schäfera oraz autora, komentatora badmintona i były menedżer ds. komunikacji w BEC Rasmus Bech.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj