YONEX Polish Masters U17

W zakończonym w miniony weekend międzynarodowym turnieju YONEX Polish Masters U17 polska młodzież sięgnęła po trzy złote medale. W dwóch kategoriach obserwowaliśmy „polskie finały”.

YONEX Polish Masters U17 to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski dla zawodników poniżej 17 roku życia. W Białymstoku wystartowało 113 badmintonistów z kilku państw Europy. Czołówkę stanowili gracze z Polski, Litwy, Estonii i Ukrainy.

W dwóch kategoriach obserwowaliśmy polskie finały. W grze podwójnej mężczyzn wygrali Paweł Kiszczyk i Damian Perkowski, którzy w finale pokonali Jakuba Dulembę i Mikołaja Krystka. Brązowe medale zdobyły dwie pary litewskie.

W grze mieszanej również w finale spotkały się dwie pary. Zwycięzcami zostali Paweł Kiszczyk, który zdobył w turnieju dwa złote medale oraz Aleksandra Wilczewska. Pokonali w finale Damiana Perkowskiego i Dominikę Bartłomiejczuk. Z kolej brązowe krążki przypadły w udziale Mikołajowi Krystkowi i Oldze Szwarnowieckiej oraz angielskiej parze Kalyan Manoj/Aahna Bhatia.

W grze podwójnej kobiet złoto wywalczyła litewska para Jore Kavaliaustaite/Jorune Salnaite, która w pojedynku finałowym pokonała Dominikę Bartłomiejczuk i Lenę Makowską. Brąz zdobyły pary z Estonii i Litwy.
W turnieju singlistów złote krążki zdobyli Polka Olga Szwarnowiecka oraz Ukrainiec Vladyslav Kunin. Olga Szwarnowiecka pokonała w pojedynku finałowym Litwinkę Jorune Salnaite, a brązowe medale trafiły do Litwinki Jore Kavaliauskaite i Estonki Romili Vakk.
Z kolei Vladyslav Kunin wygrał w finale z Anglikiem Kalyanem Manojem, a brąz zdobyli dwaj Litwini Dominik Tankevic i Nojus Tenikaitis.

Turniejowi mistrzowskiemu towarzyszył YONEX Międzynarodowy Festiwal, w którym udział wzięło ponad 230 młodych badmintonistów w kategoriach wiekowym U9, U11, U13 i U15. Festiwalową rywalizację na dwóch halach Centrum Badmintona na białostockich Pietraszach wygrywali młodziutcy badmintoniści z Polski, Estonii czy Meksyku, a na podium stawali przedstawiciele Litwy, Ukrainy, Łotwy czy dalekich Malediwów, którzy po raz kolejny stawili się na białostockim festiwalu.

Partnerami tego wydarzenia były Miasto Białystok, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem technicznym oraz sponsorem tytularnym Yonex Polska.

Pełne wyniki YONEX Polish Masters U17:
https://bwf.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=f634e915-471d-4df9-9424-afe223727827

Pełne wyniki YONEX Międzynarodowego Festiwalu:
https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=910b9dc3-ecee-496e-9ba8-75bbdb2d5202

Turnieje można było śledzić na żywo w livestreamingu za pośrednictwem relacji Polskiego Badmintona na kanale You Tube
https://www.youtube.com/@PolskiBadminton/streams

fot. Rafał Oleksiewicz

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj