Swedish Open 2023 / fot. Facebook Badminton Sweden

W dniach 11-14 maja Szwedzkie miasto Uppsala gościć będzie zawodników biorących udział w VICTOR Swedish Open 2023. Jest to turniej o randze International Series.

Indonezyjscy zawodnicy Raymond Indra – Daniel Edgar Marvino oraz Teges Satriaji Cahyo Hutomo – Christopher David Wijaya znajdują się na czele listy rozstawionych par w głównej drabince gry podwójnej mężczyzn. Najmocniejsza Szwedzka para mężczyzn, która będzie reprezentować ten kraj na Igrzyskach Europejskich w Polsce, Joel Hansson – Melker Z-Bexell, są trzecią rozstawioną parą.

„To będzie niesamowita radość z w gry i bardzo się na to cieszę. Wiele to dla mnie znaczy, że będę mógł grać przed Szwedzką publicznością i mam nadzieję, że jak zwykle pokaże dobrą grę”. – powiedział Hansson dla Badminton Sweden. Szwedzka para będzie musiała poczekać do zakończenia rundy kwalifikacyjnej, aby poznać swoich pierwszych przeciwników.

„Będzie naprawdę fajnie zagrać ponownie w Swedish Open, to jeden z najważniejszych momentów sezonu. Mamy nadzieję na dobry wynik w turnieju — zostaliśmy rozstawieni jako druga para, więc oczywiście chcemy temu sprostać. Już w pierwszym meczu prawdopodobnie spotkamy mocnego przeciwnika. Musimy grać na naszym najlepszym poziomie, ale jesteśmy podekscytowane” – powiedziała Szwedzka zawodniczka Moa Sjöö na temat losowania i potencjalnych azjatyckich przeciwników dla serwisu Badminton Sweden, która razem z siostrą Tildą Sjöö jest rozstawiona jako druga para debla kobiecego.

Inną szwedzką gwiazdą, która na pewno przyciągnie wiele uwagi uczestników i kibiców, będzie Felix Burestedt. Badminton Sweden ogłosił w poniedziałek, że najlepszy szwedzki zawodnik niedługo przejdzie na emeryturę i ten tydzień będzie jego ostatnim międzynarodowym występem w ojczyźnie.

Burestedt jest drugim rozstawionym zawodnikiem a zwycięzca Swedish Open 2020, Victor Svendsen, jest rozstawiony jaki pierwszy w grze pojedynczej.

źródło: badmintoneurope.com, badminton.nu
fot. Badminton Sweden

© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj