Strona główna POLSKA 45. ORLEN Polish Open zakończony

45. ORLEN Polish Open zakończony

169
0

W ostatnich dniach marca Tarnów stał się prawdziwą stolicą badmintona. W Arenie Jaskółka odbyła się 45. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski czyli ORLEN Polish Open. Rekordowa impreza po raz pierwszy transmitowana była na żywo przez TVP Sport i relacjonowana przez Polskie Radio.

Wyjątkowość tegorocznego ORLEN Polish Open przejawiała się przede wszystkim we frekwencji turnieju. Do rywalizacji w pięciu kategoriach zgłosiło się 434 zawodników z 47 państw całego świata. Po raz pierwszy w historii wystąpili w Polsce zawodnicy z Oceanii. W akcji zobaczyliśmy aż jedenastu Australijczyków i jednego przedstawiciela Tahiti.

Finaliści 45. edycji ORLEN Polish Open stworzyli niesamowite widowisko w pięciu pojedynkach o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w Badmintonie. W finałach obserwowaliśmy walkę Duńczyków, Fina, Francuza, Turczynki, reprezentantów Singapuru, Kanady i Tajwanu.

ZOBACZ: Zapis transmisji na żywo w TVP Sport z finałów

Finałową serię rozpoczęli singliści. Fin Kalle Koljonen i Francuz Alex Lanier stworzyli w singlu mężczyzn znakomite widowisko. Lepszy w dwóch setach okazał się Francuz, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w ORLEN Polish Open. W ostatnich latach dwukrotnie triumfowali jego rodacy, między innymi Thomas Rouxel w 2016 roku oraz Brice Leverdez dwa lata wcześniej.

Alex Lanier (FRA)
Mads Vestergaard/Christine Busch (DAN)

W grze podwójnej mężczyzn zwyciężyli Duńczycy. W finale męskiego debla mieliśmy znakomitą trzysetową walkę, po której w przegranym polu zostali reprezentanci Tajwanu Ko-Chi Chang i Li-Wei wygrali jednego seta, ale w ostatnim decydującym secie musieli uznać wyższość duńskich badmintonistów Daniela Lundgaarda i Madsa Vestergaarda.

Gra podwójna kobiet to zwycięstwo Singapurek Yu Jia Jin i Jia Ying Crystal Wong, które w finale pokonały kanadyjską parę Catherine Coi i Josephine Wu. W finale damskiego debla również mieliśmy trzy sety, po których lepsze okazały się reprezentantki Azji, podobnie jak przed rokiem, tyle że w 2022 roku triumfowały reprezentantki Hong Kongu. Singapurki pokonały zawodniczki z Kanady w decydującym secie 21:15.

W finale gry pojedynczej kobiet zdecydowanie lepsza okazała się reprezentantka Singapuru Jia Min Yeo, która pokonała Turczynkę Neslihan Yigit w dwóch setach do 13 i 11. Poziom, który prezentowała Singapurka był niezwykle wysoki, co odzwierciedlała gra zwyciężczyni.

Gra mieszana to pojedynek dwóch duńskich par. Lepsi okazali się Mads Vestergaard i Christine Busch, którzy pokonali Jespera Tofta i Clarę Graversen w dwóch setach. Tym samym Mads Vestergaard został podwójnym Międzynarodowym Mistrzem Polski w Badmintonie.

Jia Min Yeo (SGP)
Yu Jia Jin/Jia Ying Crystal Wong (SGP)

Wyniki finałów:
Alex Lanier (FRA) – Kalle Koljonen (FIN) 21:14 21:15
Daniel Lundgaard/Mads Vestergaard (DAN) – Ko-Chi Chang/Li-Wei Po (TPA) 22:20 16:21 21:19
Yu Jia Jin/Jia Ying Crystal Wong (SGP) – Catherine Coi/Josephine Wu (CAN) 21:17 17:21 21:15
Jia Min Yeo (SGP) – Neslihan Yigit (TUR) 21:13 21:11
Mads Vestergaard/Christine Busch (DAN) – Jesper Toft/Clara Graversen (DAN) 21:15 21:13

fot. Rafał Oleksiewicz
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj