Za nami 45. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Badmintonie. Jeden z największych turniejów ostatnich lkat zgromadził na starcie rekordową liczbę uczestników. Podczas ORLEN Polish Open obecnych było również wielu gości ze świata sportu. Jednym z nich był Adam Konopka, prezes honorowy Polskiego Związku Szermierczego i członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Trzeba się cieszyć, że są takie dyscypliny, które potrafią zainteresować globalną społeczność – mówił Adam Konopoka podczas turnieju w Tarnowie. W ORLEN Polish Open wystartowało 434 zawodników z 47 państw całego świata. Zjawili się badmintoniści z pięciu kontynentów. – To jest również przewaga dyscyplin indywidualnych.

Członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego skomentował również coraz bardziej słyszalną tezę, że „sport należy oddzielić od polityki”.
Nie oszukujmy się i nie bądźmy pięknoduchami. Pewnie sport jest elementem polityki. Tyle, że jest takim elementem, który może ją uczłowieczyć. Czyli są jakieś uniwersalne wartości i trudno znaleźć polityków, którzy nie będą się z nimi godzili. Tak jest szczególnie w reakcji na agresję na Ukrainie. Wszyscy pomagamy, a prezes Krajewski jest jednym z liderów tej pomocy, podobnie jak polska szermierka.

Zobacz całość wywiadu: ORLEN Polish Open – Adam Konopka

fot. Rafał Oleksiewicz
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone


Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj