LOTTO Ekstraliga Hawel AGH

Badminton Academy Hawel Poznań zanotowała kolejne zwycięstwo ligowe. Tym razem podopieczni Rafała Hawla pokonali AZS AGH Kraków i przesunęli się w górę ligowej tabeli. Dla akademików z Krakowa była to szósta porażka w tegorocznych rozgrywkach.

Spotkanie udanie rozpoczęli goście, którzy po grze deblowej objęli prowadzenie. Marcin Kalitka i Oleksandr Shmundiak pokonali w dwóch setach parę gospodarzy Maciej Kowalik Michał Szczypka. Radość gąści nie trwała długo, bowiem debel kobiet Dominika Kwaśnik/Yelyzaveta Zharka odprawił z kwitkiem Julię Pławecką i Tallulah Sharleen Van Coppenolle i było 1:1.

Po kolejnych dwóch grach zrobiło się 3:1, bo najpierw punktował Rafał Hawel, który wygrał z Tomaszem Urbanikiem, po rezygnacji zawodnika gości w drugim secie, a później Yelyzaveta Zharka, która pokonała Dominikę Guzik-Płuchowską. Krakowianie odpowiedzieli zwycięstwem Tallulah Sharleen Van Coppenolle, która pokonała Rużanę Cybulkę i było 3:2.

LOTTO Ekstraliga LOTTO Ekstraliga LOTTO Ekstraliga

Ostatnie gry przesądziły o ostatecznym wyniku spotkania. Najpierw duet Rafał Hawel Dominika Kwaśnik pokonał Marcina Kalitkę i Julię Pławecką i było jasne, że gospodarze wygrają to spotkanie. Nawet wygrana Ukraińca Shmundiaka w ostatniej grze nie mogła odebrać poznanianom zwycięstwa. Dzięki zdobytym punktom ekipa Badminton Hawel Academy przesunęła się o jedną pozycję wyżej w ligowej tabeli i jest już na siódmym miejscu.

Badminton Academy Hawel – AZS AGH Kraków 4:3
Maciej Kowalik/Michał Szczypka – Marcin Kalitka/Oleksandr Shmundiak 12:15, 12:15
Dominika Kwaśnik/Yelyzaveta Zharka – Julia Pławecka/Tallulah Sharleen Van Coppenolle 15:11, 15:8
Rafal Hawel – Tomasz Urbanik 15:4, 4:1 zrezygnował
Yelyzaveta Zharka – Dominika Guzik-Płuchowska 15:10, 15:11
Rużana Cybulka – Tallulah Sharleen Van Coppenolle 12:15, 11:15
Michał Szczypka – Oleksandr Shmundiak 8:15, 15:13, 9:15
Rafał Hawel/Dominika Kwaśnik – Marcin Kalitka/Julia Pławecka 15:12, 15:13