LOTTO Ekstraliga SKB-Marcovia
fot. Jarosław Kisiel

SKB Litpol-Malow Suwałki bez większych problemów pokonał beniaminka ligi WWL Badminton Marcovia Marki w 6. kolejce spotkań LOTTO Ekstraligi. Suwalczanie umocnili się na prowadzeniu sięgając po kolejny komplet punktów.

Jeszcze przed startem tegorocznych rozgrywek trener SKB Jerzy Dołhan zapowiadał, że w tym sezonie tytuł mistrzów kraju wróci do Suwałk. Jego drużyna skrzętnie realizuje tę zapowiedź. W szóstym ligowym spotkaniu suwalczanie sięgnęli po szósty komplet punktów i pewnie przewodzą w tabeli. Nic więc dziwnego, że przed tym meczem faworyt był tylko jeden. Spekulowano jedynie nad rozmiarami zwycięstwa suwalskiej drużyny.

Spotkanie rozpoczęło się od starcia debli. Adam Szolc, który wrócił do ligowej gry w tym sezonie w parze z Przemysławem Szydłowskim bez większych problemów pokonali grającego trenera Marcovii Mykolę Shkliaieva i Mateusza Danielaka, udanie otwierając wynik tego meczu.

LOTTO Ekstraliga SKB-Marcovia

Na drugim korcie Karolina Szubert i Chinka Xu Wei nie chciały być gorsze od kolegów i również „nie wypuściły” z „dziesiątki” w obu setach swoich rywalek.

Gry singlowe również należały do Suwałk. Najpierw Andrzej Niczyporuk pokonał Michała Walentka, a później obserwowaliśmy znakomity pojedynek Mikołaja Szymanowskiego i Mateusza Danielaka, który był okrasą całego spotkania. Górą był zawodnik Suwałk i gospodarze mieli już cztery punkty wymagane do zwycięstwa w całym meczu.

Dwa kolejne single to błyskawiczna wygrana Chinki nad Ukrainką Anastasią Volkovą oraz zwycięstwo Ulyany Volskiej nad Anastasią Alymovą. W ostatnim pojedynku meczu, kończącym spotkanie mikście suwalczanie również byli lepsi. Ekspresowe zwycięstwo pary Szymanowski/Szubert nad Shkliaievem i Wiśniewską zakończyło spotkanie w stosunku 7:0.

LOTTO Ekstraliga SKB-Marcovia

SKB Litpol-Malow Suwałki po szóstej serii spotkań LOTTO Ekstraligi umocnił się na pozycji samodzielnego lidera. Imponujący jest również bilans podopiecznych Jerzego Dołhana.

SKB Litpol-Malow Suwałki – WWL Badminton Marcovia Marki 7:0
Adam Szolc/Przemysław Szydłowski – Mateusz Danielak/Mykola Shkliaiev 15:8, 15:9
Karolina Szubert/Wei Xu – Anastasia Alymova/Ida Wiśniewska 15:6, 15:7
Andrzej Niczyporuk – Michał Walentek 15:11, 15:6
Mikołaj Szymanowski – Mateusz Danielak 15:13, 15:12
Wei Xu – Anastasia Volkova 15:4, 15:6
Ulyana Volskaya – Anastasia Alymova 15:13, 15:5
Mikołaj Szymanowski/Karolina Szubert – Mykola Shkliaiev/Ida Wiśniewska 15:4, 15:9

fot. Jarosław Kisiel

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj