Jakub Melaniuk i Wiktor Trecki awansowali do 1/8 finału indywidualnych mistrzostw Europy w badmintonie

Jakub Melaniuk i Wiktor Trecki awansowali do 1/8 finału indywidualnych mistrzostw Europy w badmintonie, które wczoraj rozpoczęły się w niemieckim Saarbrücken. Polacy pokonali czeski debel Vít Kulíšek/Tomáš Švejda i jako jedyni do tej pory zameldowali się na tym poziomie turnieju.

Melaniuk i Trecki potrzebowali trzech setów, by pokonać czeską parę Kulíšek/Švejda, choć wcześniej udawało im się odprawić z kwitkiem Czechów po dwóch odsłonach pojedynku. Polacy znakomicie rozegrali pierwszego seta pokonując czeską parę 21:17. Drugi set należał jednak do Czechów, którzy zakończyli starcie z lepszym bilansem 21:14. Trzecia odsłona pojedynku należała jednak do polskiej pary. Znów 21:17 i w 1/8 finału Biało-Czerwoni spotkają się deblem ze Szkocji, Alexandrem Dunnem i Adamem Hallem. Szkoci rozstawieni są w turnieju mistrzowskim z numerem 5.

Niestety, to była jedyna wygrana jak dotąd polskich zawodników w mistrzostwach Europy, bowiem inne deble, zarówno kobiet i mężczyzn oraz mikst musiał uznać wyższość rywali.
Robert Cybulski i Szymon Ślepecki trafili na Anglików Calluma Hemminga i Ethana Van Leeuwena, którzy z konfrontacji z polskimi badmintonistami, jak również w polskich imprezach wychodzili zwycięsko. W marcowym ORLEN Polish Open w Warszawie zdobyli brązowy medal, a wcześniej w ORLEN Polish International w Lublinie pokonali wszystkich rywali.

Jakub Melaniuk i Wiktor Trecki awansowali do 1/8 finału indywidualnych mistrzostw Europy w badmintonie

Cybulski i Ślepecki bardzo dobrze zagrali w pierwszym secie, zaliczając go na swoje konto (21:19). Ale niestety to było tyle na co było stać w tym pojedynku Polaków. Kolejne dwie odsłony Anglicy zaliczyli na swoje konto pokonując Szymona i Roberta 21:13 i 21:16.

Polskie deblistki Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak uległy Hiszpankom Pauli Lopez i Lucii Rodriguez. Wyżej notowane rywalki potrzebowały zaledwie 36 minut, by w dwóch odsłonach pokonać nasze panie. Dwa zwycięskie sety 21:15 i 21:16 dla Hiszpanek zakończyły grę Polek w turnieju.

Drugi polski debel kobiet, Anastasia Khomich i Daria Zimnol również przegrał z wyżej klasyfikowanymi Francuzkami, Teą Margueritte i Flavie Vallet w stosunku 21:13, 21:18.

Polka para gry mieszanej Robert Cybulski i Kornelia Marczak trafił na silną parę angielską i również na pierwszej grze zakończył rywalizację w mistrzostwach. Anglicy potrzebowali zaledwie 27 minut i pokonali Polaków 21:10 i 21:14.

We środę zobaczymy w akcji Wiktorię Dąbczyńską, która w pierwszej rundzie turnieju spotka się z doskonale znaną polskim kibicom Francuzką Leonice Huet. Początek pojedynku o godz. 9.00.

Relacja LIVE z wszystkich kortów mistrzostw dostępna jest na platformie streamingowej Badmintoneurope.tv

Wyniki Polaków:

Jakub Melaniuk, Wiktor Trecki (Polska) – Vít Kulíšek, Tomáš Švejda (Czechy) 21:17 14:21 21:17 (0:51);

Callum Hemming, Ethan Van Leeuwen (Anglia) – Robert Cybulski, Szymon Ślepecki (Polska) 19:21 21:13 21:16 (0:46).

Tea Margueritte, Flavie Vallet (Francja) – Anastasia Khomich, Daria Zimnol (Polska) 21:13 21:18 (0:31):

Paula Lopez, Lucia Rodriguez (Hiszpania) – Paulina Hankiewicz, Kornelia Marczak (Polska) 21:15 21:16 (0:36).

Marcus Ellis, Lauren Smith (Anglia,) – Robert Cybulski, Kornelia Marczak (Polska) 21:10 21:14 (0:27).

Fot. Yohan Nonotte/BadmintonPhoto.com 

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj