Mateusz Danielak
Mateusz Danielak. fot. Rafał Oleksiewicz

W Szwedzkiej Uppsali trwa turniej VICTOR Swedish Open 2024, w którym rywalizację rozpoczęło ponad 400 zawodników z całego świata. Jedynym Polakiem, który wziął udział w turnieju był Mateusz Danielak.

432 zawodników zgłosiło się do rywalizacji w turnieju w Uppsali. Wśród nich badmintoniści doskonale znani z występów w polskich turniejach międzynarodowych czy choćby w LOTTO Ekstralidze Badmintona.

Wśród badmintonistów walczących w kwalifikacjach o turniej główny znalazł się jedyny polski zawodnik Mateusz Danielak, który stoczył w Uppsali trzy pojedynki. Niestety, ten trzeci był jednak przegrany i zwiastował powrót do domu.

Danielak najpierw spotkał się z reprezentantem gospodarzy Filipem Swahnem i bez większych problemów pokonał do 21:14, 21:16. W kolejnej rundzie rywalem Polaka był Duńczyk Alexander Pedersen. I tu również Mateusz okazał się lepszy po dwóch setach 21:19, 21:13. W trzeciej rundzie kwalifikacji zawodnik Ruchu Piotrków Trybunalski trafił na Belga Eliasa Bracke. Trzysetowa walka zakończyła się zwycięstwem Belga 18:21, 21:16, 21:13.

Belg uległ w pierwszej rundzie turnieju głównego Holendrowi Joranowi Kweekelowi.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj