LOTTO Ekstraliga

Badmintoniści Unii Bieruń zdobyli kolejne punkty po spotkaniu 4. kolejki LOTTO Ekstraligi z Badminton Hawel Academy i wskoczyli na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Mecz był niezwykle pasjonujący, a walka o zwycięstwo trwała do samego końca. W znakomitej dyspozycji po raz kolejny widzieliśmy lidera ekipy z Poznania, Rafała Hawla.

Spotkanie Unii Bieruń z Badminton Hawel Academy było bez wątpienia najciekawszym meczem 4. kolejki LOTTO Ekstraligi. Świetne pojedynki, szczególnie single w wykonaniu Rafała Hawla i Joanny Podedworny były okrasą tego spotkania. Poznanianie po raz kolejny stracili zwycięstwo w ligowym meczu w końcówce trzeciego seta gry mieszanej, a gospodarze dzięki zwycięstwu umocnili się w ścisłej czołówce ligi.

Mecz w Bieruniu rozpoczął się od gładkiego zwycięstwa śląskiego debla, w którym Jakub Melaniuk i Szymon Stokfisz pokonali doświadczonych Rafała Hawla i Macieja Kowalika. Gdy chwilę później debel kobiet zakończył się również zwycięstwem gospodarzy wydawało się, że ekipa ze Śląska łatwo i bez większych problemów pokona jednego z outsiderów tegorocznych rozgrywek.

Na szczęście dla widowiska tak się nie stało i dwie kolejne gry singlowe zakończyły się zwycięstwem gości. Najpierw Szymon Szczypka w znakomity sposób ograł Maksymiliana Danielaka, a później Rafał Hawel taktycznie rozegrał o wiele młodszego od siebie Szymona Stokfisza. Mistrz Polski młodzieżowców w drugim secie tego pojedynku pozwolił na zdobycie liderowi Badminton Hawel Academy zaledwie dwóch punktów i wydawało się, że odniesie gładkie zwycięstwo w trzeciej odsłonie. Rafał Hawel odwrócił jednak losy tego pojedynku i wygrał 15:12 zdobywając drugi punkt dla swojej drużyny i doprowadził do remisu.

To było najdłużej trwający pojedynek wieczoru, który liczył aż 40 minut.

Chwilę później indywidualna mistrzyni Polski Joanna Podedworny w trzysetowym pojedynku pokonała Rużanę Cybulkę i dała Unii prowadzenie. Ale w ostatniej grze singlowej Yelyzaveta Zharka bez większych kłopotów pokonała Kingę Stokfisz i wynik na tablicy brzmiał 3:3. O losach spotkania, już po raz kolejny w przypadku ekipy z Poznania miał zdecydować mikst.

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gości, którzy bardzo blisko byli pierwszego zwycięstwa w sezonie. Drugi, gładko wygrała para gospodarzy i o tym kto zapisze na swoim koncie dodatkowy punkt miał zdecydować trzeci set gry mieszanej. Ostatecznie doświadczeni Maciej Kowalik i Dominika Kwaśnik ulegli młodszym od siebie Jakubowi Melaniukowi i Annie Czuchrze i dali Unii Bieruń kolejne zwycięstwo w sezonie. Ekipa z Poznania kolejny raz musiała się zadowolić jednym punktem.

Unia Bieruń – Badminton Hawel Academy 4:3
Jakub Melaniuk/Szymon Stokfisz – Rafał Hawel/Maciej Kowalik 15-10, 15-10
Anna Czuchra/Joanna Podedworny – Dominika Kwaśnik/ Yelyzaveta Zharka 15-13, 15-12
Maksymilian Danielak – Michał Szczypka 12-15, 9-15
Szymon Stokfisz – Rafał Hawel 13-15, 15-2, 12-15
Joanna Podedworny – Rużana Cybulka 13-15, 15-4, 15-13
Kinga Stokfisz – Yelyzaveta Zharka 11-15, 10-15
Jakub Melaniuk/Anna Czuchra – Maciej Kowalik/Dominika Kwaśnik 12-15, 15-8, 15-12